Parafia Rzymsko-Katolicka Św. Józefa Robotnika w Janowicach

Msze Święte


w dni powszednie:

poniedziałek, wtorek - 7.15

środa - piątek - 18.15

sobota (jako niedzielna) 18.15


w niedzielę i święta:

7.30, 9.00, 11.00

Spotkanie Grupy modlitewnej.

„Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię” mówi Jezus w Ewangelii św. Mateusza w rozdziale 11,28.

Czytaj więcej...


Procesja Bożego Ciała.

W naszej parafii po Mszy św. o godz. 9.00 w dniu 20 czerwca wyruszyła procesja Bożego Ciała. W bieżącym roku odbyła się do ołtarzy przygotowanych wzdłuż ulicy Janowickiej, w kierunku Bestwiny.


Program pt. „Ocaleni” w TVP.


Wielkanoc 2019r. Msza św. rezurekcyjna.

W naszej parafii procesja rezurekcyjna odbyła się w niedzielny poranek Wielkanocny.
O godzinie 6.30 kapłan wraz z ministrantami udał się do grobu Pańskiego, po krótkiej adoracji wyruszyła procesja wokół kościoła.


Droga Krzyżowa w intencji trzeźwości narodu.

23 marca br. w Obozie Koncentracyjnym w Oświęcimiu miała miejsce Droga Krzyżowa w intencji trzeźwości Narodu. Naszą Parafię reprezentował ksiądz Proboszcz Józef Walusiak wraz z Parafianami


Misje parafialne.

Misje parafialne w parafii św. Józefa Robotnika w Janowicach z wprowadzeniem relikwii Św. Męczenników O.O. Franciszkanów: 17 – 21 marca 2019 r.

Czytaj więcej...


Orszak Trzech Króli.

Jak co roku w Uroczystość Trzech Króli, przez Parafię w Janowicach przeszedł Orszak Trzech Króli.

Czytaj więcej...


Podsumowanie duszpasterskie 2018 roku.

Podsumowanie duszpasterskie 2018 roku.

Czytaj więcej...


KOLĘDA 2018/2019 – wizyta duszpasterska w Janowicach.

Program wizyty duszpasterskiej w parafii św. Józefa Robotnika w Janowicach.

Czytaj więcej...


Polska misjonarka w Peru

Każdy z nas ma inny zakres codziennych obowiązków. Ja pomimo tego, że nie mam męża i dzieci przez ostatnie dziewięć lat stawałam przed różnymi domowymi wyzwaniami.

Czytaj więcej...


I listopada uroczystość Wszystkich Świętych

„...Jedynie miłość otrzymuje nagrodę w Niebie.
Wszystko co czyni się bez miłości jest bez znaczenia, a tym samym stracone.

Czytaj więcej...


Relikwie św. Hiacynty i św. Franciszka z Fatimy

W niedzielę 14 października relikwie Dzieci z Fatimy: św. Hiacynty i św. Franciszka zostały uroczyście wniesione do kościoła parafialnego.

Czytaj więcej...


„Golgota Beskidów”

Ciepła choć nieco pochmurna niedziela 07.10.2018 r.
W godzinach popołudniowych nieliczną grupką parafian pod przewodnictwem księdza Walusiaka ruszyliśmy do wsi Radziechowy położonej niedaleko Żywca na niezwykłą drogę krzyżową…

Czytaj więcej...


XXVII Piesza Pielgrzymka Diecezji bielsko-żywieckiej.

XXVII Piesza Pielgrzymka Diecezji bielsko-żywieckiej na Jasną Górę (6-11 sierpnia).

Czytaj więcej...


Wieczysta Adoracja Najświętszego Sakramentu , 7 lipca 2018 w godz. 8.00–18.00

Proboszcz Parafii, ks. Józef Walusiak serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców, by wstąpić do kościoła w sobotę 7 lipca na Wieczystą Adorację Najświętszego Sakramentu.

Ta całodniowa Adoracja przypada w 11. rocznicę Konsekracji tutejszego kościoła, której dokonał ks. bp. Tadeusz Rakoczy 7 lipca 2007 roku.

Czytaj więcej...


PROGRAM REKOLEKCJI WIELKOPOSTNYCH W JANOWICACH 25 – 28 lutego 2018

W niedzielę 25 lutego rozpoczną się rekolekcje wielkopostne w naszej parafii, będzie je prowadził o. Korneliusz Jackiewicz z Zakonu Cystersów, będą one trwały do środy. Zapraszamy do zapoznania się z programem tegorocznych rekolekcji.

Czytaj więcej...


KOLĘDA – WIZYTA DUSZPASTERSKA JANOWICE 2017/2018

Po Bożym Narodzeniu i po Nowym Roku rozpoczyna się czas wizyt duszpasterskich w naszych domach, czyli tak zwanej kolędy. Jedni wyczekują wizyty księdza z radością, dla innych to przykry obowiązek. Okres Bożego Narodzenia jest czasem pogłębienia więzów z Bogiem, z rodziną, jak również z parafią. Kolęda jest oficjalną wizytą duszpasterską, dlatego przyjęcie kapłana w naszych domach jest wyrazem naszej wiary i przywiązania do Kościoła i duszpasterzy.

Czytaj więcej...


ŚWIATOWE DNI MŁODZIEŻY W NASZEJ PARAFII

W dniach od 19 do 25 lipca 2016 r. nasza parafia gościła grupę pielgrzymów z Diecezji Pontoise we Francji. Młodzież z Francji spędziła u nas blisko tydzień w ramach „Dni w Diecezji Bielsko-Żywieckiej”, po czym wyjechała na kolejny tydzień do Krakowa na spotkanie z Papieżem Franciszkiem.

Czytaj więcej...


Światowe Dni Młodzieży - program wizyty w Janowicach

GRUPA/GROUP
Numer/Number: P-274-FR
Nazwa/Name: PONTOISE
Kraj/Country: Francja

Czytaj więcej...


Nawiedzeniem Obrazu Miłosierdzia Bożego

Plan Nawiedzenia Obrazu Miłosierdzia Bożego
i relikwii św. Jana Pawła i św. Faustyny w Janowicach

Czytaj więcej...


Nawiedzeniem Obrazu Miłosierdzia Bożego

Plan Rekolekcji przed Nawiedzeniem
Obrazu Miłosierdzia Bożego

Czytaj więcej...


ŻYJ PO BOŻEMU!

Nowy Rok, więc w głowie tysiące myśli w kluczu: „Jak to zrobić, by ten rok naprawdę był lepszy?”. Cóż, niestety nie mam dla Was i dla samej siebie złotego rozwiązania – bo takie po prostu nie istnieje. Nie mniej jednak ostatni rok dał mi niezmiernie dużo praktycznej mądrości, którą chciałabym się z Wami podzielić.
Poniżej całkowicie subiektywna lista noworocznych porad – prosto z głowy, serca i osobistego doświadczenia psychologa chrześcijańskiego!

Czytaj więcej...


„Kto dobrze śpiewa, dwa razy się modli” św. Augustyn

W drugim dniu świąt Bożego Narodzenia, Kościół wspominał św. Szczepana pierwszego męczennika. Dla uczczenia narodzenia Pana Jezusa i tego Świętego w naszym kościele parafialnym podczas Mszy św. o godz. 9.00 mogliśmy wysłuchać koncertu kolędowego. Kolędy śpiewała młodzież naszej parafii przygotowana i dyrygowana przez p. Sebastiana Frączka - organistę. Dziękujemy za uświetnienie tego dnia pięknym śpiewem, bo każde piękno przybliża nas do Boga. Jak powiedział św. Augustyn w swoich „Wyznaniach”: „Coraz bardziej jednak skłaniam się do pochwalenia tego obyczaju, że śpiewa się w kościele, aby poprzez przyjemności uszu mogła słabsza dusza wznosić się do stanu pobożności”.


Życzenia świąteczne

Drodzy, Kochani Parafianie

Święta Bożego Narodzenia to Święta Rodziny, a my jesteśmy taką dużą, parafialną rodziną. Dlatego życzę Wam tych darów od Bożej Dzieciny, których potrzebuje każda janowicka rodzina: radości, pokoju, nadziei, wiary, że Bóg jest z nami. Dzieciom i młodzieży wytrwałości w dobrych postanowieniach. Rodzicom cierpliwości i ufności. Seniorom zdrowia i życzliwych bliskich wokół siebie.
A kiedy spotkamy się przy okazji kolędy, życzę, aby wniosła ona w Wasze progi jak najwięcej błogosławieństwa od Świętej Rodziny – Jezusa, Maryi i naszego patrona Józefa Robotnika.

ks. Józef Walusiak


Wesołych świąt

Mizerna cicha, stajenka licha, pełna niebieskiej chwały,
oto leżący przed nami śpiący w promieniach - Jezus mały...


Aby przyjście na świat Jezusa Chrystusa
przyniosło ze sobą radość, pokój, nadzieję i miłość.

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia życzymy pokoju Chrystusowego, zdrowia,pogodnej atmosfery w gronie rodzinnym orazbłogosławieństwa Bożego.
Anadchodzący Nowy2016 Rok niech przyniesie Wam wiele łask Bożych, spełni wszelkie oczekiwania i będzie pełen szczęśliwych dni.
Zespół Charytatywny Janowice.


Zespół charytatywny

(…) Niech Bóg bogaty w miłosierdzie, hojnie obdarzy swoimi łaskami każdego ofiarodawcę.

W imieniu Księdza Proboszcza oraz Zespołu Charytatywnego działającego przy Parafii Św. Józefa Robotnika w Janowicach składamy serdeczne podziękowanie wszystkim o dużej wrażliwości serca. Dziękujemy, tym którzy złożyli dary żywnościowe na paczki dla potrzebujących, samotnych, osób starszych i rodzin wielodzietnych z okazji Świąt Bożego Narodzenia.

Czytaj więcej...


KOLĘDA – WIZYTA DUSZPASTERSKA JANOWICE 2015/2016

Po Bożym Narodzeniu i po Nowym Roku rozpoczyna się czas wizyt duszpasterskich w naszych domach, czyli tak zwanej kolędy. Jedni wyczekują wizyty księdza z radością, dla innych to przykry obowiązek. Okres Bożego Narodzenia jest czasem pogłębienia więzów z Bogiem, z rodziną, jak również z parafią. Kolęda jest oficjalną wizytą duszpasterską, dlatego przyjęcie kapłana w naszych domach jest wyrazem naszej wiary i przywiązania do Kościoła i duszpasterzy.

Czytaj więcej...


Zespół charytatywny

Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych,
Mnieście uczynili" (Mat. 25, 40)


Przed nami Święta Bożego Narodzenia, to czas szczególny, czas miłości, pojednania i pamięci o bliskich. To czas pięknych gestów życzliwości i pamięci. W związku ze zbliżającymi się świętami Zespół Charytatywny przy naszej Parafii organizuje świąteczną pomoc potrzebującym. Przygotowujemy paczki dla osób samotnych oraz rodzin będących w trudnej sytuacji materialnej.

Czytaj więcej...


„Życzę sobie, abyście codziennie odmawiali różaniec”

Wszystkich Państwa zaglądających na naszą stronę parafialną zachęcam do zapoznania się z krótką i bardzo ciekawą historią Nowenny Pompejańskiej TUTAJ-KLIK.
Poniżej zaś przedstawiam sposób w jaki powinno się odmawiać Nowennę Pompejańską:

Czytaj więcej...


Żywe Róże

Od połowy XIX wieku najbardziej popularną różańcową wspólnotę modlitewną stanowi Stowarzyszenie Żywego Różańca, założone przez Paulinę Jaricot (1799–1862) w Lyonie w roku 1826. "Najważniejszą... rzeczą i najtrudniejszą jest uczynić różaniec modlitwą wszystkich" – napisała wtedy. Każdy człowiek może znaleźć w ciągu dnia kilka minut, aby odmówić dziesiątek różańca, czyli jedną tajemnicę. Paulina Jaricot zaczęła organizować piętnastoosobowe grupy, nazwane później «żywymi różami». Każda z osób tworzących piętnastkę zobowiązywała się do odmawiania jednej tajemnicy, czyli wszyscy razem odmawiają codziennie cały różaniec.

Czytaj więcej...

Copyright © 2013 - 2019 Wszystkie prawa zastrzeżone parafia-janowice.pl