Parafia Rzymsko-Katolicka Św. Józefa Robotnika w Janowicach

Msze Święte


w dni powszednie:

poniedziałek, wtorek - 7.15

środa - piątek - 18.15

sobota (jako niedzielna) 18.15


w niedzielę i święta:

7.30, 9.00, 11.00

Procesja Bożego Ciała.

W naszej parafii po Mszy św. o godz. 9.00 w dniu 20 czerwca wyruszyła procesja Bożego Ciała. W bieżącym roku odbyła się do ołtarzy przygotowanych wzdłuż ulicy Janowickiej, w kierunku Bestwiny.


Program pt. „Ocaleni” w TVP.


Wielkanoc 2019r. Msza św. rezurekcyjna.

W naszej parafii procesja rezurekcyjna odbyła się w niedzielny poranek Wielkanocny.
O godzinie 6.30 kapłan wraz z ministrantami udał się do grobu Pańskiego, po krótkiej adoracji wyruszyła procesja wokół kościoła.


Droga Krzyżowa w intencji trzeźwości narodu.

23 marca br. w Obozie Koncentracyjnym w Oświęcimiu miała miejsce Droga Krzyżowa w intencji trzeźwości Narodu. Naszą Parafię reprezentował ksiądz Proboszcz Józef Walusiak wraz z Parafianami


Misje parafialne.

Misje parafialne w parafii św. Józefa Robotnika w Janowicach z wprowadzeniem relikwii Św. Męczenników O.O. Franciszkanów: 17 – 21 marca 2019 r.

Czytaj więcej...


Orszak Trzech Króli.

Jak co roku w Uroczystość Trzech Króli, przez Parafię w Janowicach przeszedł Orszak Trzech Króli.

Czytaj więcej...


Podsumowanie duszpasterskie 2018 roku.

Podsumowanie duszpasterskie 2018 roku.

Czytaj więcej...


KOLĘDA 2018/2019 – wizyta duszpasterska w Janowicach.

Program wizyty duszpasterskiej w parafii św. Józefa Robotnika w Janowicach.

Czytaj więcej...


Polska misjonarka w Peru

Każdy z nas ma inny zakres codziennych obowiązków. Ja pomimo tego, że nie mam męża i dzieci przez ostatnie dziewięć lat stawałam przed różnymi domowymi wyzwaniami.

Czytaj więcej...


I listopada uroczystość Wszystkich Świętych

„...Jedynie miłość otrzymuje nagrodę w Niebie.
Wszystko co czyni się bez miłości jest bez znaczenia, a tym samym stracone.

Czytaj więcej...


Relikwie św. Hiacynty i św. Franciszka z Fatimy

W niedzielę 14 października relikwie Dzieci z Fatimy: św. Hiacynty i św. Franciszka zostały uroczyście wniesione do kościoła parafialnego.

Czytaj więcej...


„Golgota Beskidów”

Ciepła choć nieco pochmurna niedziela 07.10.2018 r.
W godzinach popołudniowych nieliczną grupką parafian pod przewodnictwem księdza Walusiaka ruszyliśmy do wsi Radziechowy położonej niedaleko Żywca na niezwykłą drogę krzyżową…

Czytaj więcej...


XXVII Piesza Pielgrzymka Diecezji bielsko-żywieckiej.

XXVII Piesza Pielgrzymka Diecezji bielsko-żywieckiej na Jasną Górę (6-11 sierpnia).

Czytaj więcej...


Wieczysta Adoracja Najświętszego Sakramentu , 7 lipca 2018 w godz. 8.00–18.00

Proboszcz Parafii, ks. Józef Walusiak serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców, by wstąpić do kościoła w sobotę 7 lipca na Wieczystą Adorację Najświętszego Sakramentu.

Ta całodniowa Adoracja przypada w 11. rocznicę Konsekracji tutejszego kościoła, której dokonał ks. bp. Tadeusz Rakoczy 7 lipca 2007 roku.

Czytaj więcej...


PROGRAM REKOLEKCJI WIELKOPOSTNYCH W JANOWICACH 25 – 28 lutego 2018

W niedzielę 25 lutego rozpoczną się rekolekcje wielkopostne w naszej parafii, będzie je prowadził o. Korneliusz Jackiewicz z Zakonu Cystersów, będą one trwały do środy. Zapraszamy do zapoznania się z programem tegorocznych rekolekcji.

Czytaj więcej...


KOLĘDA – WIZYTA DUSZPASTERSKA JANOWICE 2017/2018

Po Bożym Narodzeniu i po Nowym Roku rozpoczyna się czas wizyt duszpasterskich w naszych domach, czyli tak zwanej kolędy. Jedni wyczekują wizyty księdza z radością, dla innych to przykry obowiązek. Okres Bożego Narodzenia jest czasem pogłębienia więzów z Bogiem, z rodziną, jak również z parafią. Kolęda jest oficjalną wizytą duszpasterską, dlatego przyjęcie kapłana w naszych domach jest wyrazem naszej wiary i przywiązania do Kościoła i duszpasterzy.

Czytaj więcej...


ŚWIATOWE DNI MŁODZIEŻY W NASZEJ PARAFII

W dniach od 19 do 25 lipca 2016 r. nasza parafia gościła grupę pielgrzymów z Diecezji Pontoise we Francji. Młodzież z Francji spędziła u nas blisko tydzień w ramach „Dni w Diecezji Bielsko-Żywieckiej”, po czym wyjechała na kolejny tydzień do Krakowa na spotkanie z Papieżem Franciszkiem.

Czytaj więcej...


Światowe Dni Młodzieży - program wizyty w Janowicach

GRUPA/GROUP
Numer/Number: P-274-FR
Nazwa/Name: PONTOISE
Kraj/Country: Francja

Czytaj więcej...


Nawiedzeniem Obrazu Miłosierdzia Bożego

Plan Nawiedzenia Obrazu Miłosierdzia Bożego
i relikwii św. Jana Pawła i św. Faustyny w Janowicach

Czytaj więcej...


Nawiedzeniem Obrazu Miłosierdzia Bożego

Plan Rekolekcji przed Nawiedzeniem
Obrazu Miłosierdzia Bożego

Czytaj więcej...


ŻYJ PO BOŻEMU!

Nowy Rok, więc w głowie tysiące myśli w kluczu: „Jak to zrobić, by ten rok naprawdę był lepszy?”. Cóż, niestety nie mam dla Was i dla samej siebie złotego rozwiązania – bo takie po prostu nie istnieje. Nie mniej jednak ostatni rok dał mi niezmiernie dużo praktycznej mądrości, którą chciałabym się z Wami podzielić.
Poniżej całkowicie subiektywna lista noworocznych porad – prosto z głowy, serca i osobistego doświadczenia psychologa chrześcijańskiego!

Czytaj więcej...


„Kto dobrze śpiewa, dwa razy się modli” św. Augustyn

W drugim dniu świąt Bożego Narodzenia, Kościół wspominał św. Szczepana pierwszego męczennika. Dla uczczenia narodzenia Pana Jezusa i tego Świętego w naszym kościele parafialnym podczas Mszy św. o godz. 9.00 mogliśmy wysłuchać koncertu kolędowego. Kolędy śpiewała młodzież naszej parafii przygotowana i dyrygowana przez p. Sebastiana Frączka - organistę. Dziękujemy za uświetnienie tego dnia pięknym śpiewem, bo każde piękno przybliża nas do Boga. Jak powiedział św. Augustyn w swoich „Wyznaniach”: „Coraz bardziej jednak skłaniam się do pochwalenia tego obyczaju, że śpiewa się w kościele, aby poprzez przyjemności uszu mogła słabsza dusza wznosić się do stanu pobożności”.


Życzenia świąteczne

Drodzy, Kochani Parafianie

Święta Bożego Narodzenia to Święta Rodziny, a my jesteśmy taką dużą, parafialną rodziną. Dlatego życzę Wam tych darów od Bożej Dzieciny, których potrzebuje każda janowicka rodzina: radości, pokoju, nadziei, wiary, że Bóg jest z nami. Dzieciom i młodzieży wytrwałości w dobrych postanowieniach. Rodzicom cierpliwości i ufności. Seniorom zdrowia i życzliwych bliskich wokół siebie.
A kiedy spotkamy się przy okazji kolędy, życzę, aby wniosła ona w Wasze progi jak najwięcej błogosławieństwa od Świętej Rodziny – Jezusa, Maryi i naszego patrona Józefa Robotnika.

ks. Józef Walusiak


Wesołych świąt

Mizerna cicha, stajenka licha, pełna niebieskiej chwały,
oto leżący przed nami śpiący w promieniach - Jezus mały...


Aby przyjście na świat Jezusa Chrystusa
przyniosło ze sobą radość, pokój, nadzieję i miłość.

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia życzymy pokoju Chrystusowego, zdrowia,pogodnej atmosfery w gronie rodzinnym orazbłogosławieństwa Bożego.
Anadchodzący Nowy2016 Rok niech przyniesie Wam wiele łask Bożych, spełni wszelkie oczekiwania i będzie pełen szczęśliwych dni.
Zespół Charytatywny Janowice.


Zespół charytatywny

(…) Niech Bóg bogaty w miłosierdzie, hojnie obdarzy swoimi łaskami każdego ofiarodawcę.

W imieniu Księdza Proboszcza oraz Zespołu Charytatywnego działającego przy Parafii Św. Józefa Robotnika w Janowicach składamy serdeczne podziękowanie wszystkim o dużej wrażliwości serca. Dziękujemy, tym którzy złożyli dary żywnościowe na paczki dla potrzebujących, samotnych, osób starszych i rodzin wielodzietnych z okazji Świąt Bożego Narodzenia.

Czytaj więcej...


KOLĘDA – WIZYTA DUSZPASTERSKA JANOWICE 2015/2016

Po Bożym Narodzeniu i po Nowym Roku rozpoczyna się czas wizyt duszpasterskich w naszych domach, czyli tak zwanej kolędy. Jedni wyczekują wizyty księdza z radością, dla innych to przykry obowiązek. Okres Bożego Narodzenia jest czasem pogłębienia więzów z Bogiem, z rodziną, jak również z parafią. Kolęda jest oficjalną wizytą duszpasterską, dlatego przyjęcie kapłana w naszych domach jest wyrazem naszej wiary i przywiązania do Kościoła i duszpasterzy.

Czytaj więcej...


Zespół charytatywny

Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych,
Mnieście uczynili" (Mat. 25, 40)


Przed nami Święta Bożego Narodzenia, to czas szczególny, czas miłości, pojednania i pamięci o bliskich. To czas pięknych gestów życzliwości i pamięci. W związku ze zbliżającymi się świętami Zespół Charytatywny przy naszej Parafii organizuje świąteczną pomoc potrzebującym. Przygotowujemy paczki dla osób samotnych oraz rodzin będących w trudnej sytuacji materialnej.

Czytaj więcej...


„Życzę sobie, abyście codziennie odmawiali różaniec”

Wszystkich Państwa zaglądających na naszą stronę parafialną zachęcam do zapoznania się z krótką i bardzo ciekawą historią Nowenny Pompejańskiej TUTAJ-KLIK.
Poniżej zaś przedstawiam sposób w jaki powinno się odmawiać Nowennę Pompejańską:

Czytaj więcej...


Żywe Róże

Od połowy XIX wieku najbardziej popularną różańcową wspólnotę modlitewną stanowi Stowarzyszenie Żywego Różańca, założone przez Paulinę Jaricot (1799–1862) w Lyonie w roku 1826. "Najważniejszą... rzeczą i najtrudniejszą jest uczynić różaniec modlitwą wszystkich" – napisała wtedy. Każdy człowiek może znaleźć w ciągu dnia kilka minut, aby odmówić dziesiątek różańca, czyli jedną tajemnicę. Paulina Jaricot zaczęła organizować piętnastoosobowe grupy, nazwane później «żywymi różami». Każda z osób tworzących piętnastkę zobowiązywała się do odmawiania jednej tajemnicy, czyli wszyscy razem odmawiają codziennie cały różaniec.

Czytaj więcej...


Skąd mamy różaniec i kto go wymyślił?

Będzie o różańcu, bo nie sposób o nim nie mówić w miesiącu październiku. W trzech kolejnych tekstach przybliżymy sobie nie tylko jego historię, ale całe piękno tej modlitwy zanoszonej do naszej najukochańszej Matki Maryi modlitwy, która jest kontemplacją życia Jezusa Chrystusa. Matka Boża we wszystkich swoich objawieniach (np. Fatima, Medjugorie) prosi o modlitwę różańcową, która to „odmawiana sercem a połączona z postem może nawet zaniechać wojnom”*. Zatem, skąd się wziął i kto wymyślił różaniec?

Czytaj więcej...

Copyright © 2013 - 2019 Wszystkie prawa zastrzeżone parafia-janowice.pl