Parafia Rzymsko-Katolicka Św. Józefa Robotnika w Janowicach

Msze Święte


w dni powszednie:

poniedziałek, wtorek - 7.15

środa - piątek - 18.15

sobota (jako niedzielna) 18.15


w niedzielę i święta:

7.30, 9.00, 11.00

Żywność z Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa.

Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej informuje, że żywność z POPŻ będzie wydawana w poniedziałek 23.08.2021 w godz. od 9:00 do 13:00 w magazynie Caritas przy naszym kościele.

Serdecznie zapraszamy !


Pomoc żywnościowa z Caritas.


Osoby odbierające żywność z programu Pomocy Żywnościowej „Podprogram 2020” mogą zgłaszać się po odbiór żywności od 1 czerwca.


Caritas rozpoczyna pomoc żywnościową dla potrzebujących.

Od środy 19 maja (od godz. 11) w siedzibie Caritasu w naszym kościele osoby, które zakwalifikowały się do Programu Pomocy Żywnościowej mogą już odbierać produkty spożywcze.

Serdecznie zapraszamy !


Wsparcie dla osób najbardziej potrzebujących.

Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej informuje, że przy parafii  św. Józefa Robotnika w
Janowicach została utworzona Organizacja Partnerska Lokalna działająca w ramach
Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa.

Czytaj więcej...


Odpust Zupełny w II Niedzielę Wielkanocną, czyli Miłosierdzia Bożego.

każdy wierny może uzyskać odpust zupełny w dniu dzisiejszym (biorąc pod uwagę obecną sytuację stanu epidemii) spełniając następujące warunki:

Czytaj więcej...


Komunikat Diecezji Bielsko-Żywieckiej z dnia 21 marca 2021.

Jako wspólnota Kościoła mierzymy się z trudnymi sprawami, w tym z krzywdami wyrządzonymi osobom małoletnim przez duchownych. Trudno znaleźć słowa, które mogłyby oddać ogrom cierpienia Pokrzywdzonych i ich najbliższych. Zaświadczyć o tym mogą wszyscy bezpośrednio zaangażowani w towarzyszenie i pomoc Pokrzywdzonym i ich rodzinom, a którzy angażują się w przyjmowanie zgłoszeń, prowadzenie dochodzenia wstępnego oraz procesu karnego.

Czytaj więcej...


Życzenia na Boże Narodzenie.

Drodzy Parafianie, Drodzy Goście i wszyscy łączący się z nami przez internet !
Niech Ten, który przyszedł na świat dla naszego zbawienia w ubogiej stajni betlejemskiej,w rodzinie Maryi i Józefa sprawi, aby w naszym życiu dokonywała się nieustanna przemiana. W tym trudnym czasie obdarzajmy się wzajemnie miłością, życzliwością i pokojem. Pamiętajmy o samotnych, starszych i ubogich. Niech Bóg da nam wszystkim
zdrowie duszy i ciała oraz miłość, która wszystko przetrzyma i zawsze zwycięża.


Ks. JW i Ks. RK


Adwentowe rekolekcje dla małżeństw starających się o potomstwo.

Adwent jest czasem, który ma nam przypomnieć o oczekiwaniu. O tym, że mamy na Kogo czekać. Pokazuje wyraźniej nasze tęsknoty. My także czekamy na upragnione dziecko. Tęsknimy za rodzicielstwem... Chcemy żyć w pełni.

Zachęcamy Was do odbycia tegorocznych, internetowych rekolekcji adwentowych wspólnie z nami, w zjednoczeniu ze wszystkimi małżeństwami starającymi się o potomstwo. Wierzymy, że kochający Bóg chce spotkać się z każdym z Nas, dlatego przekażcie nasze zaproszenie dalej.

Czytaj więcej...


Apel Biskupa Bielsko-Żywieckiego o oddawanie osocza dla chorych na COVID-19.

Drodzy Diecezjanie,
Lekarze oddziałów zakaźnych szpitali naszej diecezji, dzięki których ofiarnej pracy udało się powrócić do zdrowia wielu naszym krewnym i bliskim, proszą o przekazanie gorącego apelu do wszystkich, którzy przeszli zwycięsko walkę z koronawirusem:
Wasze osocze zawiera przeciwciała pomocne w leczeniu chorych na COVID-19 z ciężkimi objawami.

Czytaj więcej...


Program pomocy dla seniorów w okresie pandemii.

Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej w trosce o ochronę i wsparcie osób starszych w okresie pandemii Koronawirusa uruchomiło Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów.

Czytaj więcej...


Modlitwa o pokój.

Biskupi polscy zachęcają do odmawiania Modlitwy o pokój. Modlitwa przeznaczona jest do odmawiania wspólnotowego w kościołach, domach zakonnych, wspólnotach i ruchach katolickich oraz w rodzinach.

Czytaj więcej...


Modlitwa o deszcz.

Boże, Stworzycielu Nieba i Ziemi, miłosierny Ojcze, który nieustannie troszczysz się o dobro człowieka, prosimy Cię, ześlij na ziemię życiodajny deszcz. Ustrzeż nas od niebezpieczeństwa głodu i ubóstwa, tak abyśmy mogli z jeszcze większym zaangażowaniem troszczyć się o dobra nieprzemijające. Prosimy Cię o to przez naszego Pana Jezusa Chrystusa, który żyje i króluje na wieki wieków. Amen.

Czytaj więcej...


Zmiany dotyczące uczestnictwa w Mszach św. od 20 kwietnia 2020 r.

Od 20 kwietnia 2020 roku do odwołania w naszym kościele może przebywać jednocześnie 30 osób.

Czytaj więcej...


Odpust Zupełny w II Niedzielę Wielkanocną, czyli Miłosierdzia Bożego.

Każdy wierny może uzyskać odpust zupełny w dniu dzisiejszym.

Czytaj więcej...


Życzenia Biskupa Romana Pindla na Wielkanoc 2020r.

Zapraszamy do zapoznania się z przesłaniem ks. bp. Romana Pindla na nadchodzące Święta Wielkanocne.


Nabożeństwo I Piątków miesiąca.

W związku z okresem epidemii, osoby, które odprawiają obecnie nabożeństwo I Piątków miesiąca – dorośli i dzieci – mogą uczestniczyć we Mszy świętej telewizyjnej i przyjąć Komunię świętą duchowo, dla zachowania ciągłości dziewięciu pierwszych piątków miesiąca.

Czytaj więcej...


Utrzymanie finansowe Parafii.

Wielu Parafian troszczy się i pyta o sprawy utrzymania finansowego Parafii, bardzo dziękuję za Waszą troskę, zaangażowanie i życzliwość. Były różne propozycje z Waszej strony pomocy materialnej (np. założenie przy kościele skarbonki).
Ostatecznie ustaliliśmy z Radą Parafialną, że najlepszym sposobem będzie dobrowolna wpłata na konto bankowe Parafii.

Czytaj więcej...


Wskazania duszpasterskie w Diecezji Bielsko-Żywieckiej na czas epidemii – 26 marca 2020r.

W trosce o zdrowie i życie oraz duchowe dobro wiernych ustalamy następujące zasady duszpasterskie obowiązujące w Diecezji Bielsko-Żywieckiej.
W imieniu wszystkich Duszpasterzy dziękuję wszystkim Wiernym naszej diecezji za zrozumienie i przyjęcie koniecznych zasad i ograniczeń. Proszę o potrzebne dla nich wsparcie, zwłaszcza przez modlitwę, życzliwość i zrozumienie. Księżom i wszystkim wspierającym działalność Kościoła dziękuję za zaangażowanie w codzienną posługę w swoich wspólnotach, często z narażeniem własnego zdrowia, a niekiedy życia.
Życzę wszystkim łaski płynącej z przeżywanego czasu, wzrostu duchowego, zdrowia i sił do wytrwania w tym trudnym czasie.

Czytaj więcej...


Nowenna Pompejańska w naszej Parafii.

Już od pięciu lat każdego dnia w naszej parafii modlą się czteroosobowe grupki ludzi na różańcu Nowennę Pompejańską. Jest nas 20 osób. Modlimy się za innych ludzi, za tych którzy tego naprawdę potrzebują, którzy są znękani i zdruzgotani życiem, za chorych, cierpiących, będących w rozpaczy, za małżeństwa zagrożone rozpadem, skłócone rodziny, za alkoholików, za ludzi deklarujących się jako niewierzący, za poszukujących pracy… Modlimy się za swoich sąsiadów, znajomych, ludzi, których nie znamy, ale wydaje nam się, że potrzebują wsparcia modlitewnego.

Czytaj więcej...


25 marca 2020 – Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego godz. 18.15.

Tradycyjnie w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego podejmujemy Duchową Adopcję Dziecka Poczętego.

Czytaj więcej...


Informacje dotyczące Gościa Niedzielnego.

Informujemy, że w związku z wprowadzeniem stanu zagrożenia epidemicznego w naszym kraju, od nr. 12/2020 (z datą 22 marca 2020 r.) „Gościa Niedzielnego” czasowo wstrzymany zostaje kolportaż parafialny naszego tygodnika. Bieżące wydanie „Gościa Niedzielnego” w wersji drukowanej będzie można kupić jedynie w tradycyjnych kanałach sprzedaży prasy (kioski, saloniki prasowe, stacje benzynowe itp.).

Czytaj więcej...


Uczestnictwo we mszach świętych w kościele parafialnym w Janowicach.

Podczas Mszy Świętej w kościele mogą znajdować się tylko osoby które zamówiły intencję. Prosimy je, aby zgłosiły się w zakrystii.


Apel Biskupa Bielsko-Żywieckiego w związku z epidemią koronawirusa.

Biskup Roman Pindel udziela dyspensy wszystkim Wiernym na terenie Diecezji Bielsko-Żywieckiej od uczestnictwa w niedzielnej Mszy Świętej i wzywa do pozostania w domach.

Czytaj więcej...


Komunikat Biskupa Diecezji Bielsko-Żywieckiej.

Komunikat Biskupa Diecezji Bielsko-Żywieckiej w związku z zagrożeniem epidemiologicznym.
W tym trudnym czasie zagrożenia, kierujemy się wiarą, miłością bliźniego oraz roztropnością.
Opierając się na wiedzy epidemiologicznej wiemy, że najgorsze jest tuż przed nami.

Czytaj więcej...


Program rekolekcji wielkopostnych w Janowicach.

W niedzielę 8 marca rozpoczną się w naszej parafii rekolekcje wielkopostne.Potrwają do środy 11 marca. W tym roku będzie je prowadził ks. Marcin Pomper z Kęt, duszpasterz młodzieżowych drużyn sportowych BoskoCup.

Czytaj więcej...


Orszak wszystkich świętych.

Diecezjalny orszak wszystkich świętych odbył się 26 października w Hałcnowie (po raz pierwszy, dotychczas odbywał się w kościele przy dworcu w Bielsku-Białej).

Czytaj więcej...


KOLĘDA 2019/2020 – wizyta duszpasterska w Janowicach.

Wizyta duszpasterska w parafii św. Józefa Robotnika w Janowicach.

Czytaj więcej...


Spotkanie Grupy modlitewnej.

„Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię” mówi Jezus w Ewangelii św. Mateusza w rozdziale 11,28.

Czytaj więcej...


Procesja Bożego Ciała.

W naszej parafii po Mszy św. o godz. 9.00 w dniu 20 czerwca wyruszyła procesja Bożego Ciała. W bieżącym roku odbyła się do ołtarzy przygotowanych wzdłuż ulicy Janowickiej, w kierunku Bestwiny.


Program pt. „Ocaleni” w TVP.

Copyright © 2013 - 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone parafia-janowice.pl