Wtorek 19. maja 2015 br. już od samego poranka zapowiadał się na dzień pełen słońca i nietuzinkowych przeżyć. Tego dnia nasze dzieci, które dwa tygodnie wcześniej przyjęły po raz pierwszy Pana Jezusa wraz z nami rodzicami, panią katechetką i ks. Józefem, wyjechały na pielgrzymkę do Częstochowy. Zaraz po przyjeździe na miejsce o godz. 11.15 i przywitaniu Matki Bożej, na Wałach częstochowskich rozważaliśmy poszczególne stacje Drogi Krzyżowej kilka z nich była rozważana przez same dzieci.

Modlitwa na Anioł Pański zakończyła tę część, po której mogliśmy pokrótce zwiedzić Jasną Górę, zakupić pamiątki, dzieci przebrać się w stroje komunijne, aby o godz. 14.30 być już obecnymi na Mszy św. celebrowanej przez naszego ks. proboszcza Józefa Walusiaka. Dzieci miały ten ogromny zaszczyt, że mogły zasiąść przed samym obrazem Najświętszej Panny Maryi.

To były niezapomniane przeżycia, nie tylko dla samych dzieci, ale także dla rodziców i innych osób będących na pielgrzymce, bo jak się okazało kilku z nich było po raz pierwszy u stóp naszej Matki w Częstochowie.

W drodze powrotnej już w samym autokarze dzieci obsypywały księdza pytaniami o Sanktuarium i jego historię, a na koniec mogliśmy wszyscy obejrzeć film o Karolu Wojtyle. Wróciliśmy do Janowic o godz. 19.00 bardzo zmęczeni, ale też naładowani optymizmem, radością i pokojem. Dziękujemy za ten wyjazd i wszystkie łaski otrzymane za przyczyną Naszej kochanej Matki Bożej Częstochowskiej Królowej Polski.