Boże Ciało, 27 V 1937

W czasie modlitwy usłyszałam te słowa: Córko moja, niech się napełni radością serce twoje. JA, PAN, JESTEM Z TOBĄ, nie lękaj się niczego, jesteś w sercu moim.
W tym momencie poznałam wielki majestat Boga i zrozumiałam, że z jednym poznaniem Boga nic nie może iść w porównanie; zewnętrzna wielkość niknie, jak proszek, przed jednym aktem głębszego poznania Boga.
św. Siostra Faustyna,
Dzienniczek, 1133

*****************************************************************

Boże Ciało, 4 VI 2015

Janowice.

(…) Z biegu wskoczyłam w środę do tramwaju, z tramwaju do wypełnionego po brzegi autobusu. Stop. Książka, której nie mogłam czytać. Chwila, w której nie wiedziałam gdzie jestem. Złość, że wszystko planowałam inaczej. W czwartek miałam iść w innej procesji, z kimś innym. Stop.

Spokojny weekend zaczął się w niewielkiej wiosce gdzieś na południu Polski. Pośród ludzi, którzy nie robią wszystkiego, nie są wszędzie, ale są ładniej ode mnie ubrani (w biegu zdążyłam wrzucić do plecaka tylko t-shirt na zmianę). Kilka znajomych twarzy, za którymi zatęskniłam dopiero teraz. Zwykła obecność wśród zwykłych ludzi. W ławce z czterema starszymi mężczyznami czułam się jak w innym świecie. Starsi ludzie, rodziny z dziećmi. Gdzie wszyscy młodzi, szaleni, z którymi tak szybko biegniemy do Nieba aleją pasterskich gwiazd?
JS