Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych,
Mnieście uczynili" (Mat. 25, 40)

Przed nami Święta Bożego Narodzenia, to czas szczególny, czas miłości, pojednania i pamięci o bliskich. To czas pięknych gestów życzliwości i pamięci. W związku ze zbliżającymi się świętami Zespół Charytatywny przy naszej Parafii organizuje świąteczną pomoc potrzebującym. Przygotowujemy paczki dla osób samotnych oraz rodzin będących w trudnej sytuacji materialnej.

W dniach od 29. listopada do 7. grudnia będzie przeprowadzona zbiórka żywności w sklepie spożywczym w Janowicach, ul. Janowicka 137 w miejscu do tego wyznaczonym z logiem Caritasu. Prosimy o artykuły spożywcze z długim terminem przydatności oraz łatwe w przechowywaniu: np. herbatę, napoje, cukier, makaron, ryż, płatki kukurydziane, konserwy, olej, bakalie oraz słodycze dla najmłodszych.

Prosimy wszystkich, którzy chcieliby włączyć się w dzieło Bożego Miłosierdzia o wsparcie. Pamiętajmy również, że każdy choćby najmniejszy gest dobroci dla drugiego człowieka przybliża nas do Nieba!

Bożena Jaromin