W niedzielę 14 października relikwie Dzieci z Fatimy: św. Hiacynty i św. Franciszka zostały uroczyście wniesione do kościoła parafialnego.

Odbyło się to na Mszy św. o godz. 11. Relikwiarz został wprowadzony przez trójkę dzieci ze szkoły podstawowej, ubrane w stroje pastuszków portugalskich z początku XX wieku. W czasie Mszy św. z wiernymi modlił się także chór „Betania” ze Starej Wsi, który swoim śpiewem uświetnił Sumę parafialną.

Relikwie I stopnia Świętych Dzieci z Fatimy zostały ofiarowane Parafii przez pielgrzymów, którzy we wrześniu udali się na parafialną pielgrzymkę do Fatimy.

Relikwie św. Hiacynty i św. Franciszka są drugimi relikwiami, obok relikwii św. Ojca Pio, jakie znajdują się w kościele w Janowicach. Relikwie Świętych Dzieci z Fatimy można uczcić w kościele przy ołtarzu głównym do końca października.