Już od pięciu lat każdego dnia w naszej parafii modlą się czteroosobowe grupki ludzi na różańcu Nowennę Pompejańską. Jest nas 20 osób. Modlimy się za innych ludzi, za tych którzy tego naprawdę potrzebują, którzy są znękani i zdruzgotani życiem, za chorych, cierpiących, będących w rozpaczy, za małżeństwa zagrożone rozpadem, skłócone rodziny, za alkoholików, za ludzi deklarujących się jako niewierzący, za poszukujących pracy… Modlimy się za swoich sąsiadów, znajomych, ludzi, których nie znamy, ale wydaje nam się, że potrzebują wsparcia modlitewnego.

Jak ich znajdujemy? My nie wypytujemy nikogo, czy potrzebuje modlitwy, my najzwyczajniej w świecie rozglądamy się wokół siebie, obserwujemy i zanosimy sprawy tych ludzi na paciorkach różanych do Nieba. Prosimy z ufnością Matkę Najświętszą, aby modliła się razem z nami upraszając potrzebującym błogosławieństwo Boże i łaski im potrzebne. Często zamawiamy Mszę św. w sanktuarium w Pompejach.

Jednocześnie sami uczymy się i staramy się modlić sercem, w pełni angażując swoją wolę. Prosimy Matkę Najświętszą w zadanej intencji, aby w każdej tajemnicy, którą rozważamy pokazała nam jak żyć w uważności na obecność Jezusa w naszym życiu. Bo nam nie chodzi o ilość, ale o jakość modlitwy tzn., aby poprzez modlitwę nasza osobista relacja z Jezusem stawała się bliższa, pełniejsza, głębsza, a nasze prośby wysłuchane. Jeśli podczas modlitwy jest nam ciężko - to dziękujemy, bo wówczas wiemy, że nasza ofiara modlitewna jest wartościowa, piękna, drogocenna, bo w trudzie przyszła. Uczymy się zwracać sercem do serca. Jezus potrzebuje wszelkich przejawów naszej miłości i czułości. Dlatego prosimy za innych i kochamy rozsiewając pokój wokół siebie.

Na czym polega nasza modlitwa za innych?

Szczegóły modlitwy Nowenny Pompejańskiej znaleźć można tutaj:

Kiedy mamy ustaloną intencję (obowiązuje nas tajemnica) rozpoczynamy modlitwę różańcową, która trwa 54 dni. Są cztery osoby w grupie/róży i każda ma inną część różańca świętego. Każdy w tym czasie oddaje w intencji, w której się modli np.: Komunię św., swoje osobiste bóle, trudy i swoją sytuację życiową, radości i błogosławieństwo… Każdy oddaje co może.

Dzięki naszej modlitwie i takiej ofierze uprosiliśmy np.:

1. Łaskę powrotu do Boga dla kobiety, która umierała na raka, ona nie chciała żadnego sakramentu, spowiedzi, nawet widzieć księdza. A jednak pod koniec Nowenny poprosiła o spowiedź, po spowiedzi w przeddzień święta Miłosierdzia Bożego pogodzona z życiem spokojnie zmarła.

2. Modliliśmy się w intencji matki spodziewającej się dziecka, której przebieg ciąży był zagrożony, a dziecko miało urodzić się chore. Dziecko urodziło się zdrowe z 10 pkt
Apgar i rozwija się prawidłowo.

3. Modliliśmy się za Pawła z Hałcnowa, który miał wypadek i zapadł w śpiączkę. W ostatnim dniu naszej Nowenny Pompejańskiej w jego intencji wybudził się, mówił o tym ksiądz Sławomir Szczotka na kazaniu podczas niedzieli Róż (22.03.20)

Mogłabym tutaj jeszcze podać kilkanaście przykładów owoców naszej modlitwy, ale w zamian
poproszę:

Oddaj swoje życie Niepokalanemu Sercu Maryi i wstąp do nas, módl się razem z nami w

intencjach innych ludzi, tych którzy potrzebują naszego wsparcia,

potrzebują Twojej modlitwy i twojej ofiary.

Zachęcam każdego do tego, abyśmy byli łaską Jezusa Chrystusa dla każdego człowieka, jakiego spotykamy w swoim życiu.

Zapraszam.

Agata Szymańska