XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

2 października (wtorek) – Świętych Aniołów Stróżów
4 października (czwartek) – św. Franciszka z Asyżu, zakonnika
5 października (piątek) – św. Faustyny Kowalskiej

1. Zakończyła się parafialna pielgrzymka do Fatimy, pielgrzymi dziękują wszystkim za pamięć w modlitwie. Ufundowali oni relikwie świętych dzieci z Fatimy, Franciszka i Hiacynty. Relikwie zostaną uroczyście wprowadzone do naszego kościoła w niedzielę 14 października na Mszy św. o godz. 11.00. W tym dniu nastąpi także poświęcenie różańcy dla dzieci z klas III.

2. Od jutra rozpoczyna się szczególny czas odmawiania Różańca świętego: w naszym kościele odmawiamy Różaniec w poniedziałek i wtorek po Mszy św. porannej, w pozostałe dni o godz. 17.45 przed Mszą św. wieczorną, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00. Zapraszam do wspólnej modlitwy, która jest tak bardzo potrzebna każdej rodzinie.

3. 3 października w środę odbędzie się Diecezjalne Spotkanie Róż Różańcowych w bielskim kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 17.45, różaniec połączony z Mszą św. pod przewodnictwem ks. bp. Romana Pindla.

4. Trwa XVII Tydzień z Ewangelią. W ramach uroczystości w sobotę 6 października odbędzie się festyn rodzinny na obiekcie BTS Rekord w Mikuszowicach Śląskich. Szczegóły na stronie internetowej: www.diecezja.bielsko.pl.

5. Od jutra w zakrystii można zamawiać intencje mszalne na II półrocze 2019 roku.

6. W przyszłą niedzielę 7 października o godz. 14.30 własnymi samochodami wyjedziemy na parafialną pielgrzymkę do miejscowości Radziechowy koło Żywca i udamy się na plenerową Drogę Krzyżową, tzw. Golgotę Beskidów. Powrót między godz. 18 a 19.

7. We środę o godz. 19 w salce pod plebanią otwarty meeting Wspólnoty Anonimowych Alkoholików.

8. W tym tygodniu przypada I Piątek miesiąca. Rano wyjazd do chorych, a po południu od godz. 16 do 18 okazja do Spowiedzi św., od godz. 17 będzie spowiadało dwóch kapłanów.

9. Sołtys Janowic zaprasza serdecznie mieszkańców na zebranie wiejskie w przyszłą niedzielę 7 października o godz. 10.15 w sali „Pod Kogutkiem”.

10. Dyrekcja, pracownicy i uczniowie LO im. Marii Skłodowskiej-Curie w Czechowicach-Dziedzicach zapraszają wszystkich absolwentów na uroczyste spotkanie z okazji 70-lecia powstania szkoły 13 października, początek Mszą św. o godz. 15 w kościele NMP Królowej Polski na Lesisku, potem przejście do budynku szkoły. (szczegóły w gablotce).

11. Składamy serdeczne podziękowania Parafianom z ul. Pszczelarskiej od P. Czernickiego do P. Duńskich za ofiarę złożoną na sprzątanie kościoła. W tym tygodniu prosimy Parafian z ul. Pszczelarskiej od P. Pokładników do P. Coglów.

12. Przyjmijmy Boże Błogosławieństwo, biorąc do serca szczególne słowa Matki Najświętszej z Fatimy: „Odmawiajcie codziennie Różaniec, szczególnie za nawrócenie grzeszników i pokój na świecie”.