XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA

11 października (czwartek) – św. Jana XXIII, papieża
12 października (piątek) – bł. Jana Beyzyma, kapłana, misjonarza
13 października (sobota) – bł. Honorata Koźmińskiego, kapłana

1. Dzisiaj przypada Święto Matki Bożej Różańcowej. Zapraszam do wspólnej modlitwy różańcowej: poniedziałki i wtorki po Mszy św. porannej, od środy o godz. 17:45, przed Mszą św. wieczorną, w niedzielę po Mszy św. o godz. 9:00. Dzisiaj o godz. 14:30 zbiórka samochodów na parkingu i wyjazd na plenerową Drogę Krzyżową do Radziechowy koło Żywca. Powrót ok. godz. 18-19. Będzie to okazja do przejścia przez jubileuszową Drogę Krzyżową aż na szczyt góry Matyska.

2. W przyszłą niedzielę przypada XVIII Dzień Papieski pod hasłem „Promieniowanie ojcostwa”. Po Mszach św. dzieci z naszej szkoły, jak co roku, będą zbierać ofiary na fundusz stypendialny dla ubogiej a uzdolnionej młodzieży.

3. Również w przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11:00 nastąpi uroczyste wniesienie Relikwii Dzieci z Fatimy: św. Hiacynty i Franciszka, które ufundowali tegoroczni pielgrzymi fatimscy.
Również na tej samej Mszy św. będzie poświęcenie różańcy dzieci klas III, które przygotowują się do I Komunii św.

4. Stowarzyszenie Koła Gospodyń Wiejskich zaprasza w przyszłą niedzielę 14 października na kiermasz ciast, po Mszach św.

5. Wójt Gminy Bestwina informuje, że Ministerstwo Środowiska organizuje spotkanie informacyjne w programie „Czyste powietrze”, w którym można otrzymać dofinansowanie dotyczące źródeł energii – 8 października, poniedziałek o godz. 18:00 w budynku OSP w Bestwinie. (szczegóły w gablotce).

6. 13 października w Krakowie-Łagiewnikach odbędzie się III Ogólnopolska Pielgrzymka Apostolatu Margaretka. (szczegóły w gablotce).

7. Składamy serdeczne podziękowania Parafianom z ul. Pszczelarskiej od P. Pokładników do P. Coglów za ofiarę złożoną na sprzątanie kościoła. W tym tygodniu prosimy Parafian z ul. Pszczelarskiej od P. Czanów do P. Wełniaków.

8. Przyjmijmy Boże Błogosławieństwo, odpowiedzmy modlitwą różańcową na prośbę Matki Bożej z Fatimy.