XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

18 października (czwartek) – św. Łukasza, Ewangelisty
19 października (piątek) – bł. Jerzego Popiełuszki, kapłana i męczennika
20 października (sobota) – św. Jana Kantego, kapłana

1. Przeżywamy dzisiaj XVIII Dzień Papieski pod hasłem „Promieniowanie ojcostwa”. Po Mszach św. dzieci z naszej szkoły kwestują na fundusz stypendialny dla młodzieży ubogiej, uzdolnionej.

2. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 11 nastąpi uroczyste wniesienie Relikwii św. Hiacynty i św. Franciszka z Fatimy, można Je będzie uczcić przez cały miesiąc. Będą wystawione przy ołtarzu.

3. Można już składać do zakrystii wypominki roczne i jednorazowe (listopadowe). Wypominki roczne proszę uzgadniać z rodziną, tak aby się nie powtarzały, a także proszę by były czytelne i wyraźne, ofiara dobrowolna.

4. Jutro, 15 października przypada Dzień Dziecka Utraconego. Pamiętajmy w tym dniu o zmarłych dzieciach, ale również o rodzicach, którzy doświadczyli straty swojego potomstwa. Chciejmy okazać duchową, modlitewną bliskość w przeżywaniu ogromnej tragedii jaką przeżywają.

5. We wtorek 16 października w bazylice hałcnowskiej kolejna katecheza maryjna o godz. 19.

6. Ks. Biskup Piotr Greger zaprasza nauczycieli na Diecezjalną Pielgrzymkę do Kęt, do św. Jana Kantego w sobotę 20 października, początek o godz. 10 (szczegóły w gablotce).

7. Klub Inteligencji Katolickiej w Bielsku-Białej organizuje w dniach od 14 do 20 października 33. Tydzień Kultury Chrześcijańskiej, szczegóły na stronach internetowych KIK-u.

8. W najbliższą sobotę 20 października Ojcowie Dominikanie z Ustronia zapraszają na wykład Dominikańskiej Szkoły Wiary pt. „Portfel nawraca się ostatni”, początek o godz. 15. Konferencję wygłosi Bartosz Nosiadek, autor książek o wielkim biznesie ale i o uczciwości.

9. W zakrystii można nabywać Kalendarz Rolniczy (25 zł) i inne katolickie kalendarze na rok 2019.

10. Zmarła nasza była Parafianka, śp. Bogusława Tańcula, jej pogrzeb odbył się we środę. Polecamy jej duszę Bożemu Miłosierdziu.

11. W przyszłą niedzielę w kościołach całej Polski odbędzie się liczenie wiernych.

12. Wójt Gminy Bestwina informuje, że w poniedziałek 22 października zostanie przeprowadzona zbiórka zużytego sprzętu AGD i RTV, odpady należy wystawić do godz. 8.00 (szczegóły w gablotce).

13. Składamy serdeczne podziękowania Parafianom z ul. Pszczelarskiej od P. Czanów do P. Wełniaków za ofiarę złożoną na sprzątanie kościoła. W tym tygodniu prosimy Parafian z ul. Granicznej.

14. Przyjmijmy Boże Błogosławieństwo, szczególnie dla nauczycieli i pedagogów, dzisiaj właśnie przypada ich święto, Dzień Edukacji Narodowej.