XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA – NIEDZIELA MISYJNA
21 października 2018 r.

22 października (poniedziałek) – św. Jana Pawła II, papieża
23 października (wtorek) – św. Józefa Bilczewskiego, biskupa z Wilamowic

1. Przeżywamy dzisiaj Niedzielę Misyjną pod hasłem: „Pełni Ducha i posłani”, która rozpoczyna Tydzień Misyjny. W związku z tym w przyszłą niedzielę będziemy gościć na Mszach św. misjonarkę świecką, Panią Gabrielę Filonowicz z Bielska-Białej, która jako wolontariuszka przebywa na misjach w Peru, nasza szkoła w Janowicach współpracuje z nią od około 10 lat. Po Mszach św. będzie można złożyć ofiarę na jej duszpasterstwo misyjne.

2. Kończy się powoli miesiąc październik, dołóżmy wszelkich starań, aby brać udział w nabożeństwach różańcowych (poniedziałek i wtorek rano, a od środy o godz. 17:45).

3. Bóg zapłać wszystkim, którzy tydzień temu złożyli ofiarę z okazji Dnia Papieskiego na Fundusz Stypendialny (1.850 zł).

4. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego, pamiętajmy nie tylko o uporządkowaniu naszych grobów, ale i o modlitwie za zmarłych. W zakrystii są przyjmowane wypominki roczne i jednorazowe (do 4 listopada).

5. Przypomnienie: jutro od godz. 8 rano zbiórka zużytego sprzętu RTV i AGD.

6. Składamy serdeczne podziękowania Parafianom z ul. Granicznej za ofiarę złożoną na sprzątanie kościoła. W tym tygodniu prosimy Parafian z ul. Janowickiej od granicy z Bestwiną do P. Gajdy i z ul. Prusa.

7. Przyjmijmy Boże Błogosławieństwo, niech Duch św. kieruje naszymi decyzjami w dzisiejszym dniu wyborów samorządowych, Matce Bożej Królowej Polski polecamy dalsze losy naszej Ojczyzny.