XXX NIEDZIELA ZWYKŁA
28 października 2018 r.

28 października (dzisiaj) – Świętych Szymona i Tadeusza, Apostołów
1 listopada (czwartek) – Uroczystość Wszystkich Świętych
2 listopada (piątek) – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych (Dzień Zaduszny)
3 listopada (sobota) – św. Huberta, patrona myśliwych
4 listopada (niedziela) – św. Karola, biskupa

1. Dzisiaj zakończenie Tygodnia Misyjnego i Dzień Modlitw za Kościół Prześladowany pt. „Pakistan - Przerwać milczenie”. Gościmy dzisiaj misjonarkę, panią Gabrielę Filonowicz z Bielska-Białej, wolontariuszkę na misjach w Peru. Przy wyjściu, po Mszy św. można złożyć ofiarę na cele misyjne związane z jej działalnością.

2. Zbliżają się uroczystości listopadowe, do 4 listopada można składać wypominki roczne i jednorazowe.

3. Jutro, w poniedziałek, o godz. 19.00 w kościele zebranie katechetyczne młodzieży klasy VII, VIII i III gimnazjum. Obecność obowiązkowa, pół godziny wcześniej, od godz. 18.30 młodzież będzie mogła skorzystać ze spowiedzi św. (proszę zabrać ze sobą indeksy do sakramentu bierzmowania).

4. We czwartek, 1 listopada przypada Uroczystość Wszystkich Świętych, Msze św. jak w niedziele. Dodatkowa Msza św. o godz. 14.30, a po niej procesja na cmentarz i modlitwy w czterech miejscach za naszych zmarłych z corocznym poświęceniem grobów. Ponieważ naszym zmarłym pomagamy modlitwą i eucharystią, zachęcam do Spowiedzi św.
Od 1 do 8 listopada można również zyskać odpust zupełny lub cząstkowy za zmarłych. Warunkiem jest być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię św., pomodlić się za zmarłych w kościele lub na cmentarzu oraz w intencjach Ojca świętego. Dla naszych wiernych zmarłych bezcenna jest Msza św. i Komunia św. ofiarowana za nich.

5. 2 listopada (piątek) przypada Dzień Zaduszny i jednocześnie I Piątek miesiąca. Msze św. o godz. 8.00, następnie wyjazd do chorych, po południu Msze św. o godz. 16.00 i 18.15.
Spowiedź św. - 31 października, środa, od godz. 17.00 i w piątek od godz. 15.30.

6. W przyszłą niedzielę w naszej parafii, w ramach tzw. Niedzieli Powołań, będziemy gościć Siostry Zakonne ze Zgromadzenia Córek Bożej Miłości z Bielska-Białej. Na każdej Mszy św. będzie okazja poznać ich Wspólnotę i działania.

7. 4 listopada w niedzielę, w Oświęcimiu-Brzezince odbędzie się Droga Krzyżowa w intencji ofiar obozów koncentracyjnych i gułagów. Początek o godz. 14 przy Bramie Śmierci (szczegóły na plakacie w gablotce).

8. W Dankowicach rozpoczyna się w przyszłą niedzielę o godz. 15.00 listopadowy kurs dla narzeczonych. (plakat w gablotce).

9. W przyszłą niedzielę 4 listopada po Mszy św. o godz. 9.00 w salce pod plebanią Zarząd Górniczy zaprasza na spotkanie górników i emerytów.

10. W ostatnią niedzielę odbyło się liczenie wiernych. Na Mszach św. łącznie z sobotą było prawie 800 osób, co daje nam ok. 65 % uczestnictwa.

11. Składamy serdeczne podziękowania Parafianom z ul. Janowickiej od granicy z Bestwiną do P. Gajdy i z ul. Prusa za ofiarę złożoną na sprzątanie kościoła. W tym tygodniu prosimy Parafian z ul. Janowickiej od P. Chmielniaków do Pani Góry pod kępą.

12. Kończymy miesiąc październik, zapraszam na ostatnie nabożeństwa różańcowe, życzę Bożego Błogosławieństwa i opieki Bożej przy odwiedzaniu naszych cmentarzy i grobów w różnych częściach kraju, bezpiecznych wyjazdów i powrotów.