NIEDZIELA – Uroczystość Chrystusa Króla
25 listopada 2018 r.

30 listopada (piątek) – św. Andrzeja, Apostoła

1. Dzisiejsza niedziela – Uroczystość Chrystusa Króla jest ostatnią niedzielą Roku Liturgicznego – Kościelnego. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Adwent (4 niedziele), który zakończy się w Wigilię 24 grudnia. Roraty będą odprawiane tak jak w ubiegłych latach od poniedziałku do piątku (szczegóły zostaną podane za tydzień).

2. Jutro, w poniedziałek, o godz. 18.00 w kościele zebranie katechetyczne młodzieży klasy VII, VIII i III gimnazjum. Obecność obowiązkowa, pół godziny wcześniej, od godz. 17.30 młodzież będzie mogła skorzystać ze Spowiedzi św. (proszę zabrać ze sobą indeksy do sakramentu bierzmowania).

3. Caritas diecezjalny zwraca się z prośbą do mieszkańców Diecezji, wzorem ubiegłych lat, o przekazanie darów żywnościowych na rzecz parafii na Ukrainie i w Europie Wschodniej (produkty spożywcze o długim terminie ważności takie jak: mąka, ryż, kasza, cukier, makarony, olej, konserwy, kawa, herbata, słodycze, a także środki czystości). Dary te można składać w najbliższą środę od godz. 16 do 19 w przedsionku naszego kościoła.

4. Spotkanie ze św. Mikołajem odbędzie się 6 grudnia (czwartek) po Mszy św. Roratniej, ok. godz. 18.45, zapraszam dzieci, rodziców i wszystkich zainteresowanych.

5. Fundacja „Nadzieja” z Bielska-Białej-Komorowic zaprasza na Bieg Mikołajkowy w Dolinie Wapienicy, ul. Zapora 100 w przyszłą niedzielę 2 grudnia o godz. 12 (Plakat w gablotce).

6. Składamy serdeczne podziękowania Parafianom z ul. Janowickiej od lasu do P. Kudra oraz z ul. Łąkowej i Pisarzowickiej za ofiarę złożoną na sprzątanie kościoła. W tym tygodniu prosimy Parafian z ul. Janowickiej od P. Kudra do Niklówki.

7. Na ten ostatni tydzień Roku Liturgicznego przyjmijmy Boże Błogosławieństwo, niech Królowanie Chrystusa Pana zagości w naszych rodzinach, miejscach naszego życia i w sercach.