I NIEDZIELA ADWENTU

6 grudnia (czwartek) – św. Mikołaja, biskupa
7 grudnia (piątek) – św. Ambrożego, biskupa i Doktora Kościoła
8 grudnia (sobota) – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP

1. Rozpoczynamy dzisiaj nowy Rok Liturgiczny – Adwent, czas modlitewnego przygotowania i oczekiwania na przyjście Pana. Msze św. Roratnie będą odprawiane od poniedziałku do piątku, serdecznie zapraszam do udziału dzieci, młodzież, rodziny i wszystkich Parafian. (lampiony można nabyć w zakrystii).

2. Od dzisiaj w zakrystii można nabyć poświęcone Świece Wigilijne Caritas i opłatki na stół wigilijny. Ofiary z tej sprzedaży będą przeznaczone na cele charytatywne: wyposażenie nowo otwartej kaplicy pw. św. Józefa w Ośrodku Terapeutycznym „Nadzieja” w Bielsku-Białej Komorowicach. Bóg zapłać za wsparcie materialne tego dzieła.

3. Spowiedź Adwentowa odbędzie się 21 grudnia w piątek.

4. W tym tygodniu przypada I Piątek miesiąca. Rano wyjazd do chorych, a po południu od godz. 16 do 18 okazja do Spowiedzi św.

5. W imieniu polskich parafii na Ukrainie składam serdeczne podziękowania za dary żywnościowe z ostatniej środy, zebrano ok. 80 paczek. Niech ten dar pomoże im spędzić miłe Święta Bożego Narodzenia.

6. Wzorem lat ubiegłych przez najbliższe 3 niedziele będzie można składać ofiarę w kopercie z dopiskiem „Na ogrzewanie”. Bardzo dziękuję za zrozumienie i pomoc.

7. W najbliższy czwartek w dniu Świętego Mikołaja, po Mszy św. Roratniej, ok. 18.40 zapraszam wszystkie dzieci na spotkanie ze św. Mikołajem. Zainteresowanych rodziców proszę o zostawienie podpisanej paczki przy wejściu na chór przed tą Mszą św.
Św. Mikołaj obiecał przybyć jeszcze raz do wszystkich grzecznych dzieci i Parafian za tydzień w niedzielę, po Mszy św. o godz. 11. (orszak konny).

8. W najbliższy poniedziałek Stowarzyszenie Błękitna Atmosfera zaprasza mieszkańców Janowic i okolic na spotkanie informacyjne dotyczące uzyskania dotacji na termo- modernizację budynków mieszkalnych z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska Dotacje w ramach programu ,,Czyste Powietrze." Spotkanie odbędzie się w Szkole Podstawowej w Janowicach przy ul. Korczaka 2 o godz 17.00 w najbliższy poniedziałek. (plakat w gablotce).

9. Składamy serdeczne podziękowania Parafianom z ul. Janowickiej od P. Kudra do Niklówki za ofiarę złożoną na sprzątanie kościoła. W tym tygodniu prosimy Parafian z ul. Górskiej.

10. Na ten pierwszy tydzień Adwentowego czuwania przyjmijmy Boże Błogosławieństwo.