II NIEDZIELA ADWENTU

12 grudnia (środa) – NMP z Guadelupe
13 grudnia (czwartek) – św. Łucji, dziewicy, męczennicy
14 grudnia (piątek) – św. Jana od Krzyża, kapłana i Doktora Kościoła

1. Tradycyjnie w II Niedzielę Adwentu obchodzimy Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Jesteśmy świadomi potrzeb, z którymi borykają się wierni w tych krajach Europy Wschodniej. (Plakat w gablotce).

2. We wtorek 11 grudnia o godz. 19.00 w Bazylice Hałcnowskiej katecheza „Piękno chrześcijaństwa”.

3. W najbliższy piątek w salce pod plebanią o godz. 19 odbędzie się zebranie rady parafialnej.

4. Składam serdeczne podziękowania górnikom i emerytom za ofiarę na cele naszego kościoła (200 zł), złożoną z okazji Mszy św. ku czci św. Barbary.

5. Serdecznie proszę o składanie ofiar na cele ogrzewania naszej świątyni (koperty z dopiskiem „na ogrzewanie”).

6. W zakrystii są do nabycia poświęcone opłatki i świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.

7. Został ustalony termin Sakramentu Bierzmowania w naszym kościele w Janowicach – 8 kwietnia, poniedziałek, godz, 17.00. Sakramentu udzieli biskup Wróbel z Bestwiny.

8. Koło Gospodyń Wiejskich zaprasza na świąteczny kiermasz ciast w niedzielę 16 grudnia na placu kościelnym. Część dochodu będzie przeznaczona na cele charytatywne parafii.
18 grudnia, we wtorek o godz. 16 odbędzie się wigilijne spotkanie członkiń KGW w sali OSP.

9. Zmarł nasz Parafianin, Śp. Bartłomiej Małysz, pogrzeb odbył się wczoraj. Jego duszę polecamy Bożemu Miłosierdziu.

10. Caritas wraz z Policją zwraca się z apelem do wszystkich pieszych – dorosłych i dzieci – o stosowanie różnego rodzaju odblasków, szczególnie w okresie jesienno-zimowym.
11. Składamy serdeczne podziękowania Parafianom z ul. Górskiej za ofiarę złożoną na sprzątanie kościoła. W tym tygodniu prosimy Parafian z ul. Janowickiej od kościoła po lewej stronie do P. Nyczowej i z ul. Targanickiej.

12. Przyjmijmy Boże Błogosławieństwo na ten tydzień, postarajmy się o udział w przepięknych Roratach, które są naszym czuwaniem przed przyjściem Pana.