Parafia Rzymsko-Katolicka Św. Józefa Robotnika w Janowicach

Msze Święte


w dni powszednie:

poniedziałek, wtorek - 7.15

środa - piątek - 18.15

sobota (jako niedzielna) 18.15


w niedzielę i święta:

7.30, 9.00, 11.00

IV NIEDZIELA ADWENTU
23 grudnia 2018 r.

kalendarz liturgiczny:
24 grudnia (poniedziałek) – Adama i Ewy, Wigilia
25 grudnia (wtorek) – Uroczystość Bożego Narodzenia
26 grudnia (środa) – św. Szczepana, I męczennika
27 grudnia (czwartek) – św. Jana, Apostoła i Ewangelisty
28 grudnia (piątek) – Świętych Młodzianków, męczenników
30 grudnia (niedziela) – Uroczystość Świętej Rodziny

1. Dzisiaj IV, ostatnia niedziela Adwentu. Jutro – Wigilia Bożego Narodzenia, o godz. 8.00 ostatnie Roraty, serdecznie zapraszam. Około godz. 12 Szafarz odwiedzi zgłoszonych chorych z Eucharystią.
Starajmy się jutro zachować wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Zachowajmy religijny i rodzinny charakter wieczerzy wigilijnej: wspólna modlitwa z czytaniem Ewangelii o Bożym Narodzeniu, łamanie się opłatkiem, wieczerza i kolędowanie, a następnie zapraszam wszystkich na uroczystą Pasterkę o godz. 23.30.

2. W przyszłą niedzielę będą z nami kolędować: o godz. 9.00 Chór Ave Maria z Bestwiny, a o godz. 11 zespół regionalny z Bestwiny.

3. Telewizja Polska zaprasza na tzw. Święta Telewizyjne z Jedynką. Szczegółowy plakat w gablotce.

4. Salezjanie z Oświęcimia zapraszają na wyjazd narciarski do Włoch podczas ferii zimowych. Zgłoszenia i szczegóły na plakacie w gablotce.

5. Od czwartku 27 grudnia rozpocznie się kolęda – wizyta duszpasterska. Bardzo proszę o zapewnienie transportu dla księży i ministrantów.

6. Składamy serdeczne podziękowania Parafianom z ul. Targanickiej do P. Wełniak i z ul. Łanowej za ofiarę złożoną na sprzątanie kościoła. W tym tygodniu prosimy Parafian z Targanic od P. Kubika i z ul. Miodowej.

7. Wszystkim Parafianom i Gościom z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia życzę otwarcia naszych serc na prawdziwą Miłość, która się rodzi, chorym i samotnym zdrowia i pokoju w sercu: Radosnych Świąt Bożego Narodzenia.
Copyright © 2013 - 2019 Wszystkie prawa zastrzeżone parafia-janowice.pl