VIII NIEDZIELA ZWYKŁA
3 marca 2019 r.

4 marca (poniedziałek) – św. Kazimierza, Królewicza
7 marca (czwartek) – świętych męczennic Perpetuy i Felicyty
8 marca (piątek) – św. Jana Bożego (Dzień Kobiet)
9 marca (sobota) – św. Franciszki Rzymianki, zakonnicy

1. Kończy się w Kościele liturgiczny tzw. Okres Zwykły. We Środę Popielcową rozpoczyna się Wielki Post, w tym dniu Msze św. z posypaniem popiołem będą o godz. 8.00 i 18.15, (osobom chorym będzie można zabrać popiół do domu i uczynić im gest posypania). W tym dniu obowiązuje post ścisły (2 lekkie posiłki i 1 do syta – bezmięsne).

2. Zapraszam na nabożeństwa Wielkiego Postu: Droga Krzyżowa w piątki o godz. 17.45 i Gorzkie Żale w niedziele po Mszy św. o godz. 9.00.

3. Ponieważ mija właśnie 11 lat od ostatnich misji parafialnych, dlatego w tym roku będą one przeprowadzone od II Niedzieli Wielkiego Postu, czyli 17 marca, przez 5 dni, tj. do czwartku. Za tydzień podam szczegółowy program tych pogłębionych rekolekcji.

4. W dniach 3 – 9 marca będziemy przeżywać 52. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. We środę w salce pod plebanią otwarty miting wspólnoty AA, o godz. 19.00.

5. W dniach 10 – 12 marca 2019 r. odbędą się rekolekcje wielkopostne dla nauczycieli i środowisk twórczych w kaplicy Kurii Diecezjalnej w Bielsku – Białej (ul. Żeromskiego 5a) – godzina 18:00.

6. Zarząd OSP Janowice informuje wszystkich mieszkańców, że w tym roku zmieniły się zasady przekazania 1 % na organizacje pożytku publicznego, pomoc w wypełnieniu rozliczenia będzie udzielana w biurze OSP w dniach 4 i 8 kwietnia (18-19). Zarząd OSP prosi o przekazanie tego 1 % dla społeczności lokalnej. (szczegóły w gablotce)

7. Sołtys Janowic Stanisław Nycz i P. Prezes KGW Krystyna Norymberczyk gorąco proszą mieszkańców Janowic o ofiarę pieniężną na rzecz pogorzelników, którymi zostali 3 tygodnie temu rodzina P. Gałuszki Józefa i syna Mariusza z Kaniowa, ul. Grobel Borowa. Zbiórka zostanie przeprowadzona 10 marca po każdej Mszy św. Serdecznie dziękujemy.

8. Składamy serdeczne podziękowania Parafianom z ul. Janowickiej od P. Chmielniaków do P. Górów za ofiarę złożoną na sprzątanie kościoła. W tym tygodniu prosimy Parafian z ul. Janowickiej od kościoła po prawej stronie do P. Słowików i z ul. Korczaka.

9. Przyjmijmy Boże Błogosławieństwo, abyśmy mocni Duchem Świętym wkroczyli w czas Wielkiego Postu, pamiętajmy w naszych modlitwach o zbliżających się misjach parafialnych.