I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

10 marca 2019 r.

1. Rozpoczęliśmy Wielki Post, w przeżywaniu tego świętego czasu pomagają nam: osobista modlitwa, wyciszenie i refleksja, a także zapraszam na nabożeństwa Drogi Krzyżowej w każdy piątek o godz. 17.45 oraz Gorzkie Żale w niedzielę.

2. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Misje Parafialne, przed południem Msze św. bez zmian z nauką ogólną, natomiast Gorzkie Żale będą wyjątkowo o godz. 15, a po nich ok. godz. 16 nauka stanowa dla mężczyzn, mężów i ojców. Misje będą trwały 5 dni, tj. do czwartku. Spowiedź św. będzie we środę 20 marca. Dzieci z naszej szkoły będą miały nauki w dniach od 18 do 20 marca. Wraz z O. Misjonarzem prosimy o modlitewne wsparcie głębokiego przeżycia tego czasu Misji świętych. Już teraz prosimy o takie zaplanowanie pracy i obowiązków w przyszłym tygodniu, by móc codziennie uczestniczyć w Misjach.

Plan Misji można pobrać na stoliku przy wyjściu z kościoła (1 dla rodziny). Plan Misji jest dostępny również na stronie internetowej Parafii.

3. Zarząd OSP w Janowicach informuje, że w tą niedzielę 10 marca odbędzie się spotkanie organizacyjne dla wszystkich chętnych, którzy chcą zasilić szeregi naszej OSP. Spotkanie odbędzie się w godz. 10-12.30 w biurze Zarządu.

4. Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej serdecznie zaprasza: młodzież, osoby pracujące oraz aktywnych seniorów chcących zaangażować się w działalność wolontariatu Caritas. Szczegóły w gablotce oraz pod nr telefonu 734-176-648.

5. Wójt Gminy Bestwina informuje, że rozpoczyna się realizacja Programu Ograniczenia Emisji w Gminie Bestwina – edycja 2019 – w zakresie wymiany starych kotłów węglowych na nowe ekologiczne źródła ciepła. Deklaracje udziału w Programie należy składać w Urzędzie Gminy od 25 marca do 8 kwietnia. Szczegóły w gablotce.

6. Muzeum Regionalne w Bestwinie zaprasza na promocję Kalendarza Beskidzkiego – w poniedziałek 11 marca o godz. 16.

7. Składamy serdeczne podziękowania Parafianom z ul. Janowickiej od kościoła po prawej stronie do P. Słowików i z ul. Korczaka za ofiarę złożoną na sprzątanie kościoła. W tym tygodniu prosimy Parafian z ul. Janowickiej od lasu do P. Kudra oraz z ul. Łąkowej i Pisarzowickiej.

8. Na ten pierwszy pełny tydzień Wielkiego Postu i przygotowania do przeżycia Misji przyjmijmy Boże Błogosławieństwo.