II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
17 marca 2019 r.

19 marca (wtorek) – św. Józefa Oblubieńca NMP
20 marca (środa) – św. Józefa Bilczewskiego, biskupa

1. Z Bożą pomocą rozpoczynamy dzisiaj Misje Parafialne, które prowadzi O. Piotr Stanisławczyk, franciszkanin. Dzisiaj na Mszach św. są wprowadzane Relikwie świętych Męczenników z Peru: O. Tomaszka i O. Strzałkowskiego. Przy wyjściu z kościoła jest puszka na ofiary na relikwie i relikwiarz, które już pozostaną w naszej Parafii. Ofiara będzie przekazana O.O. Franciszkanom do Krakowa, którzy przekazali nam te relikwie.

2. Dzisiaj Gorzkie Żale po południu o godz. 15, a o godz. 16 nauka stanowa dla mężczyzn. Nauka stanowa dla kobiet jutro po wieczornej Mszy św. o godz. 19. Dzieci z naszej szkoły będą miały nauki misyjne od poniedziałku do środy o godz. 10 i 11. Spowiedź św. misyjna odbędzie się we środę. Program Misji wywieszony jest w gablotce oraz na stronie internetowej. Na zakończenie Misji, w czwartek na Mszach św. będzie zbierana ofiara na rzecz rekolekcjonisty.

3. W piątek 22 marca po Mszy św., o godz. 19 w salce pod plebanią odbędzie się spotkanie dwóch Róż Różańcowych Nowenny Pompejańskiej, ale może też przyjść każdy kto jest zainteresowany modlitwą Pompejańską.

4. W sobotę 23 marca kolejny Dzień Skupienia dla Kobiet, szczegóły w gablotce.

5. Zapowiedzi: Pyś Łukasz z Janowic i Kapias Kinga z Czechowic-Dziedzic oraz Wojciech Adrian i Giercuszkiewicz Paulina z Janowic. (szczegóły w gablotce)

6. W najbliższą sobotę 23 marca Bractwo Trzeźwości w Oświęcimiu zaprasza na Drogę Krzyżową w intencji trzeźwości Narodu. Początek o godz. 10 w Bramie Obozu Koncentracyjnego w Brzezince (plakat w gablotce).

7. Zespół Szkół Salezjańskich w Oświęcimiu, ul. Jagiełły 10 ogłasza nabór do klas pierwszych. Dzień Otwarty, w czasie którego będzie można zwiedzić szkołę odbędzie się w piątek 29 marca. (szczegóły w gablotce)

8. Rodzina Gałuszka z Kaniowa składa serdeczne podziękowania za otrzymaną ofiarę w wysokości 4.729,50 złotych: Księdzu Proboszczowi, Panu Nyczowi, sołtysowi oraz wszystkim darczyńcom z janowickiej Parafii, za szczodrość i ludzką życzliwość okazaną w czasie zbiórki w ubiegłą niedzielę.

9. Klub Honorowych Dawców Krwi zaprasza do udziału w akcji honorowego krwiodawstwa, która odbędzie się w niedzielę, 24 marca, od godz. 9 do 13 w Kaniowie przy kościele.

10. W tym tygodniu zmarł nasz Parafianin, śp. Marian Koźbiał, pogrzeb odbył się w czwartek. Jego duszę polecamy Bożemu Miłosierdziu, a rodzinie składamy wyrazy współczucia i pamięci w modlitwie.

11. Składamy serdeczne podziękowania Parafianom z ul. Janowickiej od lasu do P. Kudra oraz z ul. Łąkowej i Pisarzowickiej za ofiarę złożoną na sprzątanie kościoła. W tym tygodniu prosimy Parafian z ul. Janowickiej od P. Kudra do Niklówki.

12. Misje Parafialne to czas łaski i darów Ducha Świętego. Na ten czas przyjmijmy Boże Błogosławieństwo.