IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
31 marca 2019 r.

1. W zeszły poniedziałek, w Święto Zwiastowania Pańskiego Duchową Adopcję Dziecka Poczętego podjęło 14 osób. Bóg zapłać za zaangażowanie w obronie nienarodzonych.

2. W najbliższą środę i czwartek o godz. 19.15 w naszym kościele odbędzie się kolejna, ostatnia próba przed Sakramentem Bierzmowania dla młodzieży III klasy.

3. W tym tygodniu przypada I Piątek i I Sobota miesiąca. W piątek rano wyjazd do chorych, a po południu od godz. 16 do 17.30 możliwość Spowiedzi św., natomiast o godz. 17.45 Droga Krzyżowa i Msza św. I Piątkowa. Będzie to również okazja do Spowiedzi św. dla młodzieży klasy III Gimnazjum, która przystępuje do Sakramentu Bierzmowania, a także dla ich rodziców i świadków.

4. W przyszłą niedzielę 7 kwietnia na Mszy św. o godz. 11 nastąpi poświęcenie książeczek do nabożeństwa dla dzieci klasy III w ramach przygotowań do I Komunii św.

5. W dniach 6-7 kwietnia (sobota i niedziela) odbędzie się kolejny maraton pływacki „Płyniemy do Rzymu” (plakat w gablotce).

6. W przyszłą niedzielę po Gorzkich Żalach o godz. 10.00 Bielskie Towarzystwo Muzyczne zaprasza na koncert słowno-muzyczny: „Opowieści Wielkiego Tygodnia” (czas trwania: 40 minut), koncert jest okazją do głębokiego przeżycia Męki Chrystusa. (plakat w gablotce)

7. Wszedł na ekrany w Polsce film pt. „Miłość i Miłosierdzie” o św. Faustynie.

8. Zapowiedzi: Chromik Wojciech i Paulina Gajda z Janowic. (szczegóły w gablotce).

9. Wspólnota Różaniec Rodziców zaprasza wszystkich modlących się w Różach Różańcowych Rodziców na Wielkopostny Dzień Skupienia w Bazylice hałcnowskiej w sobotę, 6 kwietnia o godz. 9 rano. (dokładny program na plakacie).

10. Wójt Gminy Bestwina informuje, że z dniem 1 kwietnia przyjęcia stron w sprawie 500+ i funduszu alimentacyjnego odbywać się będą w Kaniowie przy ul. Batalionów Chłopskich 50 (szczegóły w gablotce).

11. Sołtys Janowic i Rada Sołecka zaprasza mieszkańców na zebranie wiejskie, na którym omawiane będą inwestycje w sołectwie na rok 2019. Zebranie obędzie się 5 kwietnia o godz. 17.30 w budynku „Pod Kogutkiem”.

12. Kolejna akcja krwiodawstwa odbędzie się w niedzielę 7 kwietnia przy kościele w Bestwinie od godz. 9 do 13, w czasie trwania tej akcji będzie można w ambulansie zarejestrować się również jako potencjalny dawca szpiku kostnego.

13. Mobilne centrum badań organizuje badanie pod kątem miażdżycy, osteoporozy, wydolności płuc i oskrzeli w najbliższą środę na parkingu przy kościele o godz. 13. (plakat w gablotce).

14. W zakrystii są do nabycia poświęcone Paschaliki wielkanocne (Caritas), ofiara 5-10 zł.

15. Składamy serdeczne podziękowania Parafianom z ul. Górskiej za ofiarę złożoną na sprzątanie kościoła. W tym tygodniu prosimy Parafian z ul. Janowickiej od kościoła po lewej stronie, do Pani Nyczowej i z ul. Targanickiej.

16. „Czuwajcie i módlcie się” - niech te słowa Chrystusa prowadzą nas w tym IV tygodniu Wielkiego Postu. W tym duchu przyjmijmy Boże Błogosławieństwo.