V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
7 kwietnia 2019 r.

1. Z dniem dzisiejszym wchodzimy w głęboki sens Wielkiego Postu, zasłonięte krzyże są znakiem przygotowania do Wielkiego Tygodnia. Za tydzień Niedziela Palmowa, poświęcenie palm na każdej Mszy św., a przed Sumą, o godz. 10.45 zbiorą się dzieci z rodzinami przed kościołem i będzie uroczysta Procesja z palmami. (od piątku można nabyć palmy w naszym kościele).

2. Jutro w naszej Parafii będziemy przeżywać Sakrament Bierzmowania, którego o godz. 17 udzieli ks. biskup Józef Wróbel. Zapraszamy nie tylko rodziny, ale także przyjaciół i Parafian. W związku z tym nie będzie jutro Mszy św. rano o godz. 7.15.

3. Dzisiaj po Gorzkich Żalach, około godz. 10, koncert : „Opowieść Wielkiego Tygodnia”. Serdecznie zapraszam.

4. W zakrystii są do nabycia świece Caritas, tzw. Paschaliki na stół wielkanocny. Można w dalszym ciągu składać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu, puszka znajduje się z tyłu kościoła.

5. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym znajduje się dodatek – film pt. „Św. Ignacy Loyola, Żołnierz, Grzesznik, Święty”.

6. Zapowiedzi: Pucka Krzysztof z Janowic i Matyjaszek Iwona z Bielska-Białej.

7. Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej zaprasza dzieci i młodzież w wieku od 9 do 18 roku życia na kolonie do Głuchołaz od 13 do 23 sierpnia br., koszt 750 zł, istnieje możliwość dofinansowania, zapisy do 15 kwietnia (szczegóły w gablotce).

8. KGW zaprasza na Świąteczny Kiermasz ciast i baranków w Niedzielę Palmową na placu kościelnym.

9. Składamy serdeczne podziękowania Parafianom z ul. Janowickiej od kościoła po lewej stronie, do Pani Nyczowej i z ul. Targanickiej za ofiarę złożoną na sprzątanie kościoła. W tym tygodniu prosimy Parafian z ul. Targanickiej do P. Wełniak i z ul. Łanowej.

10. Przyjmijmy Boże Błogosławieństwo, niech Duch Święty odnowi w każdym z nas Dary, jakie dostaliśmy w Sakramencie Bierzmowania.