VI NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – Niedziela Palmowa
14 kwietnia 2019 r.

1. Przeżywamy dzisiaj pamiątkę uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy, rozpoczyna się Wielki Tydzień. Symbolem dzisiejszego święta jest poświęcenie palm, odbywa się ono na każdej Mszy św., a o godz. 10.50 gromadzimy się przed kościołem, aby z procesją palmową wejść na uroczystą Sumę o godz. 11. Na zakończenie Mszy św. konkurs palm dla dzieci.

2. W ostatni poniedziałek 45 młodych osób przyjęło w naszym kościele Sakrament Bierzmowania. Serdecznie dziękuję wszystkim za przygotowanie Liturgii, młodzieży i ich rodzicom za dar ołtarza (nowe świeczniki do kościoła).

3. Nabożeństwa Triduum Sacrum: Wielki Czwartek, Wielki Piątek, Wielka Sobota będą odprawione o godz. 18.15. Postarajmy się, aby tutaj codziennie przeżywać ten święty czas. W Wielki Czwartek będzie udzielona Komunia św. pod dwoma postaciami. Po Mszy św. Adoracja w Ciemnicy do godz. 21.

4. W Wielki Piątek Adoracja Pana Jezusa przez cały dzień od godziny 7 rano. Na Adorację może przyjść każdy, ale od godz. 9 do godz. 15 będą adorowały dzieci naszej szkoły:
godz. 9 – kl. I, godz. 10. - kl. II, godz. 11 – kl. III, godz. 12 – kl. IV, godz. 13 – kl. V i VI, godz. 14 – kl. VII i VIII (pierwsze pół godziny chłopcy, potem dziewczęta).
O godz. 15 zapraszam na Koronkę do Bożego Miłosierdzia, a o godz. 15.15 Droga Krzyżowa. Pamiętajmy, że w tym dniu obowiązuje post ścisły.

5. W Wielki Piątek, po nabożeństwie przeniesienie Pana Jezusa do Bożego Grobu, adoracja całonocna wg tradycyjnego porządku, rejonami:
godz. 22 – centrum i ul. Korczaka, godz. 23 – ul Miodowa i ul. Kubika, godz. 24 – ul. Podlesie i ul. Szkolna, godz. 1 – Pasieki i ul. Graniczna, godz. 2 – Targanice, godz. 3 – Leśniczówka, godz. 4 – Niklówka i ul. Górska, godz. 5 – ul. Prusa i ul. Janowicka od Bestwiny do P. Woźniaków, godz. 6 – Róże Różańcowe.

6. W Wielką Sobotę Adoracja Pana Jezusa w Grobie przez cały dzień (strażacy, lektorzy, ministranci), zapraszam wszystkich o dowolnej porze. Poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny o godz.: 11.00, 12.00, 13.00 i 14.00. W tym dniu Szafarz Eucharystii uda się do chorych z Komunią św. Proszę ich zgłaszać do zakrystii. Na nabożeństwo wieczornej Wigilii Paschalnej proszę przynieść świece.

7. W Niedzielę Wielkanocną Procesja Rezurekcyjna Zmartwychwstania Pańskiego rano o godz. 6.30, a po niej Msza św. Następne dwie Msze św. bez zmian, czyli o godz. 9 i 11.

8. Wójt Gminy Bestwina informuje, że w dniu 24 kwietnia (środa) zostanie przeprowadzona zbiórka zużytego sprzętu RTV i AGD od godz. 8 (szczegóły w gablotce).

9. Chór Ave Maria zaprasza na wspólny wyjazd trasą: Łódź – Łęczyca – Tum w dniach 1-2 czerwca, szczegóły w gablotce.

10. Składamy serdeczne podziękowania Parafianom z ul. Targanickiej do P. Wełniak i z ul. Łanowej za ofiarę złożoną na sprzątanie kościoła. W tym tygodniu prosimy Parafian z Targanic od P. Kubika i z ul. Miodowej.

11. Na ten święty czas modlitwy i zadumy z Chrystusem Cierpiącym przyjmijmy Boże Błogosławieństwo.