NIEDZIELA BOŻEGO MIŁOSIERDZIA
28 kwietnia 2019 r.

29 kwietnia (poniedziałek) – św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy
1 maja (środa) – św. Józefa Robotnika
2 maja (czwartek) – św. Atanazego, biskupa i św. Zygmunta, króla
3 maja (piątek) – Uroczystość NMP Królowej Polski
4 maja (sobota) – św. Floriana, męczennika

1. Dziś Kościół przeżywa Uroczystość Bożego Miłosierdzia, łączymy się duchowo z Sanktuarium w Łagiewnikach, gdzie trwają centralne uroczystości. Dziś w Kościele w Polsce rozpoczyna się również Tydzień Miłosierdzia.

2. W najbliższą środę 1 maja będziemy przeżywać Odpust Parafialny ku czci naszego Patrona, św. Józefa Robotnika. Msze św. będą odprawiane jak w niedzielę. Sumę o godz. 11.00 odprawi ks. Wojciech Maćkowski z Hecznarowic, który w tym roku świętuje 25-lecie kapłaństwa. Po Mszy św. procesja wokół kościoła, zapraszam Panie z KGW, poczty sztandarowe i dzieci do sypania kwiatów. Na Mszy św. o godz. 9.00 będzie śpiewał chór „Ave Maria”.

3. Rozpoczyna się Maryjny miesiąc maj, wizytówką każdej parafii są przydrożne krzyże i kapliczki, dziękuję i jednocześnie proszę, aby dalej dbać o ich wystrój i troszczyć się o ich właściwy stan. Nabożeństwa majowe będziemy odprawiać po każdej Mszy św. w tygodniu, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00.

4. W tym tygodniu I Piątek przypada 3 maja, dlatego wyjazd do chorych będzie dzień wcześniej, czyli we czwartek od godz. 8.30 (w piątek w związku ze świętem nie ma postu)

5. W przyszłą niedzielę do puszek przy wyjściu z kościoła można złożyć ofiary na radio „Anioł Beskidów”. Rozgłośnia poprzez modlitwę i katechezę prowadzi działalność ewangelizacyjną, informuje o wydarzeniach z życia parafii naszej diecezji. Radio utrzymuje się wyłącznie z ofiar, dlatego kwestę na rzecz rozgłośni polecamy ofiarności wszystkich wiernych.

6. W niedzielę 5 maja w Dankowicach rozpocznie się kurs dla narzeczonych, szczegóły w gablotce.

7. Wójt Gminy Bestwina zaprasza na uroczyste obchody Święta Konstytucji 3 maja. Po uroczystej Mszy św., która zostanie odprawiona w Kaniowie o godz. 9.00 nastąpi przemarsz i złożenie kwiatów pod pomnikiem na cmentarzu w Kaniowie.

8. Zmarł nasz Parafian Śp. Franciszek Mikoda z ul. Borowej, pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o godz. 13.

9. Składamy serdeczne podziękowania Parafianom z ul. Borowej i części ul. Kubika za ofiarę złożoną na sprzątanie kościoła. W tym tygodniu prosimy Parafian z ul. Podlesie i z ul. Szkolnej.

10. W Święto Bożego Miłosierdzia przyjmijmy w tym duchu Boże Błogosławieństwo, abyśmy przyjmując miłość Boga Ojca sami promieniowali Jego miłosierdziem.