IV NIEDZIELA WIELKANOCY

14 maja (wtorek) – św. Macieja Apostoła
15 maja (środa) – św. Zofii
16 maja (czwartek) – św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, patrona Polski

1. Dzisiaj IV Niedziela Wielkanocy, niedziela Dobrego Pasterza. Nasza Parafia przeżywa uroczystość I Komunii św. (dwanaścioro dzieci), polecamy ich i ich rodziny szczególnej opiece Jezusa Eucharystycznego.

2. Rozpoczyna się dzisiaj w Kościele Tydzień Modlitw o Powołania do Kapłaństwa i Życia Konsekrowanego. Codziennie będziemy modlić się o nowe, święte i dobre powołania.

3. W czwartek po Mszy św., o godz. 19 Róża Różańcowa Pompejańska zaprasza swoich członków na spotkanie w salce pod Plebanią. Zapraszamy także wszystkich, którzy chcieliby dołączyć do wspólnej Nowenny Pompejańskiej.

4. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11 dzieci z klasy IV będą obchodzić I rocznicę Komunii św. Próby dla nich odbędą się w środę i piątek o godz. 17.

5. Zapowiedzi: Sławomir Kieczka z Janowic i Ewa Machelska z Czechowic-Dziedzic, Marek Moś z Czechowic-Dziedzic oraz Karolina Ślósarczyk z Janowic oraz Tomasz Bartnicki i Alicja Banaszczyk z Bielska-Białej.

6. Zmarł nasz Parafianin, Śp. Franciszek Grygierzec z ul. Targanickiej, którego pogrzeb odbył się w sobotę. Jego duszę polecamy Bożemu Miłosierdziu, a rodzinie składamy wyrazy współczucia.

7. W najbliższą sobotę 18 maja OSP w Janowicach zaprasza na Mszę św. o godz. 15 oraz na przekazanie i poświęcenie nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego, w tym dniu będą również Gminne Obchody Dnia Strażaka. (szczegóły w gablotce)

8. Nasza Parafia zakupiła we czwartek nowe organy firmy „Johannus”, zostały one sprowadzone bezpośrednio z Niemiec. Serdecznie dziękuję Ofiarodawczyni, która 2 lata temu przekazała kwotę 10 tys. zł na zakup nowych organów, pozostała kwota pochodzi z naszych niedzielnych ofiar.

9. Składamy serdeczne podziękowania Parafianom z ul. Pszczelarskiej od Pana Czernickiego do P. Duńskiego za ofiarę złożoną na sprzątanie kościoła. W tym tygodniu prosimy Parafian z ul. Pszczelarskiej od P. Czanów do P. Wełniaków.

10. Zachęcam do skorzystania z prasy religijnej, w Gościu Niedzielnym obszerny artykuł na temat III Tajemnicy Fatimskiej i zamachu na życie Jana Pawła II z 13 maja, dzisiaj również w TVP 3 program pt. „Ocaleni” o godz. 20. Jego bohaterem jest nasz Szafarz, Pan Paweł.

11. Przyjmijmy Boże Błogosławieństwo, przed nami tzw. Biały Tydzień, zapraszamy wszystkich na wieczorne Msze św. połączone z Nabożeństwem Majowym (poniedziałek i wtorek nie ma Mszy św. rano tylko wieczorem).