VI NIEDZIELA WIELKANOCY

29 maja (środa) – św. Urszuli Ledóchowskiej
30 maja (czwartek) – św. Jana Sarkandra
31 maja (piątek) – Nawiedzenie NMP
1 czerwca (sobota) – św. Justyna, męczennika, (Dzień Dziecka)

1. Dziś VI Niedziela Wielkanocna, pamiętajmy dzisiaj w modlitwie i naszej życzliwości o wszystkich Matkach z okazji ich święta. (w naszym kościele o godz. 9 i 11 koncert zespołu Vokalis).

2. Jutro, w poniedziałek o godz. 8 wyjedzie Pielgrzymka autokarowa do Częstochowy i Leśniowa, jest tam Sanktuarium Matki Bożej Opiekunki Rodzin, będziemy polecać jej nasze małżeństwa i rodziny.

3. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają Dni Modlitw o Urodzaje, w Polsce noszą one nazwę Dni Krzyżowych, ponieważ procesje błagalne tych dni kierują się zwykle do przydrożnych krzyży.

4. W przyszłą niedzielę po Mszach św. dzieci z naszej szkoły podstawowej będą zbierać ofiary na Hospicjum św. Jana Pawła II w Bielsku-Białej w ramach akcji Pola Nadziei. Bóg zapłać za wsparcie.

5. W niedzielę 2 czerwca odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka ku czci św. Jana Sarkandra do Skoczowa – Kaplicówka. Uroczysta Msza św. o godz. 11, po Eucharystii spotkanie przy stole na wzgórzu Kaplicówka i uwielbienie Boga różnymi zespołami (plakat w gablotce).

6. Diecezjalna Pielgrzymka do Koszyc – miejsce śmierci św. Melchiora Grodzieckiego (400-lecie jego śmierci) odbędzie się 12 października w wersji jedno- i dwudniowej, zapisy w zakrystii (plakat w gablotce).

7. Ks. Proboszcz z Hałcnowa prosi o ogłoszenie, że w przyszłą niedzielę 2 czerwca w godz.: 11.30-14 przejeżdżać będzie przez Gminę Bestwina i parafię w Janowicach Hałcnowski Rajd Rowerowy, rajd przejeżdżać będzie ulicami: Społeczną, Graniczną, Famułkową, Pszczelarską, Targanicką, Janowicką, Kubika, Brzozową i Górską. Zatrzyma się na 20-minutową przerwę przy kościele w Janowicach. Bardzo prosimy o niezostawianie przy powyższych ulicach samochodów. Przepraszamy także za wszelkie utrudnienia w ruchu. (szczegóły w gablotce).

8. 8 czerwca Dyrektor Szkoły w Janowicach wraz z Radą Rodziców organizują „XIV Janowicki Rajd Rowerowy”. W związku z tym informujemy o ograniczeniu ruchu drogowego na ulicy: Janowickiej, Kubika, Szkolnej, Krakowskiej, Kościelnej, Hallera, Polnej, Granicznej, Pielgrzymów, Targanickiej i ulicach przyległych w godzinach: 14 – 16. Za utrudnienia przepraszamy. (szczegóły w gablotce).

9. Składamy serdeczne podziękowania Parafianom z ul. Pszczelarskiej od P. Pokładników do P. Coglów za ofiarę złożoną na sprzątanie kościoła. W tym tygodniu prosimy Parafian z ul. Granicznej.

10. Przed nami ostatni tydzień miesiąca maja, zapraszam wszystkich na ostatnie nabożeństwa majowe. Od soboty 1 czerwca będziemy czcić Najświętsze Serce Pana Jezusa (nabożeństwa czerwcowe). W tym duchu przyjmijmy Boże Błogosławieństwo.