NIEDZIELA – ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO
9 czerwca 2019 r.

10 czerwca (poniedziałek) – NMP Matki Kościoła
11 czerwca (wtorek) – św. Barnaby Apostoła
13 czerwca (czwartek) – Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, św. Antoniego z Padwy, kapłana
14 czerwca (piątek) – bł. Michała Kozala, męczennika i biskupa
15 czerwca (sobota) – bł. Jolanty, zakonnicy
16 czerwca (niedziela) – Uroczystość Najświętszej Trójcy

1. Dziś przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy w Liturgii Okres Wielkanocny. Otrzymawszy Ducha Św., Młody Kościół otwiera się i rusza na cały świat.

2. Jutro drugi dzień świąteczny – NMP Matki Kościoła. Msze św. o godz. 8.00 i 18.15. IV Diecezjalna Pielgrzymka Osób Chorych, Starszych i Niepełnosprawnych do Hałcnowa odbędzie się w przyszły poniedziałek 17 czerwca, początek o godz. 13.30, w programie Msza św., błogosławieństwo na sposób lourdzki, spotkanie przy stole przed ołtarzem polowym (plakat w gablotce).

3. 20 czerwca w czwartek przypada Uroczystość Bożego Ciała. W tym roku udajemy się z Procesją po Mszy św. o godz. 9.00 ulicą Janowicką w kierunku Bestwiny. Już teraz proszę mieszkańców o współpracę i przygotowanie IV Ołtarzy Eucharystycznych.

4. Rozpoczynają się zapisy na Pieszą Pielgrzymkę z Hałcnowa do Częstochowy w dniach od 6 do 11 sierpnia (sklep Misericordia oraz na stronie internetowej pielgrzymki).

5. 22 czerwca (sobota) na Jasnej Górze odbędzie się ogólnopolskie spotkanie modlitewne mężczyzn pt. „Powołani do męskości” w godz. 10 – 21 z udziałem abp. Grzegorza Rysia i wielu znanych postaci (plakat w gablotce).

6. Rozpoczynają się zapisy na jednodniową pielgrzymkę do Koszyc (Słowacja) – miejsca męczeńskiej śmierci kapłana, św. Melchiora Grodzieckiego, która odbędzie się 12 października (sobota). Całkowity koszt to 110 zł, przy zapisie w zakrystii przedpłata 40 zł.

7. Salwatoriańskie Stowarzyszenie Hospicyjne serdecznie dziękuje wszystkim Parafianom i gościom oraz uczniom naszej szkoły w Janowicach za przeprowadzoną tydzień temu po Mszach św. zbiórkę w ramach Programu „Pola Nadziei 2019”. Zebrano kwotę 1.240,60 zł. Dzięki naszej życzliwości będzie można zagwarantować pacjentom lepsze warunki pobytu w placówce, łagodzić ból i cierpienie. (pismo w gablotce).

8. Składamy serdeczne podziękowania Parafianom z ul. Prusa i z ul. Janowickiej od Bestwiny do P. Edwarda Gajdy za ofiarę złożoną na sprzątanie kościoła. W tym tygodniu prosimy Parafian z ul. Janowickiej od P. Chmielniaków do Pani Góry pod kępą.

9. Polecam prasę katolicką, dzisiaj w Gościu Niedzielnym jest płyta CD z przemówieniami papieża Jana Pawła II, które wygłosił 40 lat temu w Polsce, cena tygodnika bez zmian, 5 zł.

Ogłoszenia gminno-społeczne:
Gminny Ośrodek Kultury w Bestwinie, Regionalny Zespół Pieśni i Tańca „Bestwina” oraz OSP Bestwina zapraszają na Dni Gminy Bestwina 15 i 16 czerwca – Estrada w Bestwinie (pismo w gablotce).

10. Przyjmijmy Boże Błogosławieństwo na ten tydzień, abyśmy wsparci Darami Ducha Świętego z wiarą i odwagą dawali świadectwo o Chrystusie.