NIEDZIELA NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

17 czerwca (poniedziałek) – św. Alberta Chmielowskiego, zakonnika
20 czerwca (czwartek) – Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało
21 czerwca (piątek) – św. Alojzego Gonzagi, zakonnika
22 czerwca (sobota) – świętych Jana Fishera i Tomasza More’a, męczenników angielskich

1. Każdą modlitwę i każdy czyn rozpoczynamy w imię Trójcy Świętej – Ojca i Syna i Ducha Św. Dziś właśnie czcimy szczególnie tę Tajemnicę wiary.

2. Jutro w Hałcnowie odbędzie się Diecezjalny Dzień Chorych, Starszych i Niepełnosprawnych, początek o godz. 13.30 (plakat w gablotce).

3. W najbliższy wtorek o godz. 19 w Bazylice hałcnowskiej katecheza O. Jana Kłoczowskiego pt. „Być wiernym prawdzie”.

4. We środę zakończenie roku szkolnego, Msza św. dla dzieci, młodzieży, nauczycieli i rodziców o godz. 8.00.

5. W najbliższy czwartek uroczystość Bożego Ciała. Msze św. w porządku niedzielnym. Po Mszy św. o godz. 9.00 wyruszy Procesja Eucharystyczna do IV Ołtarzy ulicą Janowicką w kierunku Bestwiny. Bardzo proszę poszczególne stany o udział w liturgii, dzieci do sypania kwiatów, małych chłopców do dzwonienia, dzieci z klasy III i IV w strojach komunijnych. Postarajmy się o liczny udział w tej Procesji, która jest świadectwem naszej wiary.
Od Bożego Ciała przez cały tydzień w ramach tzw. Oktawy, Procesje będą po wieczornej Mszy św. wokół kościoła.

6. Ogólnopolska Pielgrzymka Nauczycieli na Jasną Górę odbędzie się w dniach 1 - 2 lipca (poniedziałek i wtorek). (Plakat w gablotce).

7. Od 6 lipca rusza VII edycja projektu „Ewangelizacja w Beskidach” Będą to spotkania na szczytach gór od Pilska aż po Wielką Raczę w każdą sobotę. (Plakat w gablotce).

8. Zapowiedzi: Maciej Bąk z Krakowa i Dorota Kubica z Janowic.

9. Składamy serdeczne podziękowania Parafianom z ul. Janowickiej od P. Chmielniaków do Pani Góry pod kępą za ofiarę złożoną na sprzątanie kościoła. W tym tygodniu prosimy Parafian z ul. Janowickiej od P. Woźniaków do kościoła i z ul. Kubika.

10. Przyjmijmy Boże Błogosławieństwo, szczególnie dla dzieci, młodzieży, nauczycieli i tych wszystkich, którzy w najbliższych dniach wyjeżdżają już na urlopy i wczasy.