XII NIEDZIELA ZWYKŁA

24 czerwca (poniedziałek) – Narodzenie św. Jana Chrzciciela
26 czerwca (środa) – św. Zygmunta Gorazdowskiego, kapłana
28 czerwca (piątek) – Najświętszego Serca Pana Jezusa, św. Ireneusza
29 czerwca (sobota) – świętych apostołów Piotra i Pawła oraz Niepokalanego Serca NMP

1. Dziś przypada XII niedziela zwykła, składam serdeczne podziękowania wszystkim rodzinom i wspólnotom za przygotowanie ołtarzy eucharystycznych, strażakom z OSP Janowice za zabezpieczenie ruchu drogowego w czasie procesji, paniom z KGW, pocztom sztandarowym i dzieciom. Do czwartku trwa Oktawa Bożego Ciała, zapraszam na codzienne Msze św. wieczorne (także w poniedziałek i wtorek) oraz procesje eucharystyczne wokół kościoła.
We czwartek na zakończenie procesji będzie błogosławieństwo wszystkich dzieci. W tym dniu również poświęcenie wianków.

2. We czwartek, 27 czerwca po Mszy św. i procesji, ok. godz. 19 spotkanie Róży Różańcowej Pompejańskiej w salce pod plebanią. Zapraszamy również nowe osoby pragnące dołączyć do modlitwy Nowenną Pompejańską.

3. W najbliższy piątek z racji Uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa nie obowiązuje post oraz wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

4. W przyszłą niedzielę po mszach św., siostra Donata, misjonarka z Kenii, będzie zbierała ofiarę na działalność misyjną ich Zgromadzenia.

5. Składamy serdeczne podziękowania Parafianom z ul. Janowickiej od P. Woźniaków do kościoła i z ul. Kubika za ofiarę złożoną na sprzątanie kościoła. W tym tygodniu prosimy Parafian z ul. Janowickiej od kościoła po prawej stronie do P. Słowików oraz z ul. Korczaka.

6. Przyjmijmy Boże Błogosławieństwo, niech Chrystus, który gromadzi nas na Eucharystii i procesji błogosławi nam w pracy i wakacyjnym wypoczynku.