Parafia Rzymsko-Katolicka Św. Józefa Robotnika w Janowicach

Msze Święte


w dni powszednie:

poniedziałek, wtorek - 7.15

środa - piątek - 18.15

sobota (jako niedzielna) 18.15


w niedzielę i święta:

7.30, 9.00, 11.00

XIII NIEDZIELA ZWYKŁA
30 czerwca 2019 r.

Kalendarz liturgiczny:
3 lipca (środa) – św. Tomasza Apostoła
5 lipca (piątek) – św. Marii Goretti
6 lipca (sobota) – bł. Teresy Ledóchowskiej, zakonnicy

1. Gościmy dzisiaj w naszej parafii siostrę Donatę (SS. Felicjanki), która po każdej Mszy św. przed kościołem zbiera ofiary na rzecz misji w Kenii. Bóg zapłać za każde wsparcie, modlitewne i materialne, tej ważnej działalności.

2. Dzisiaj kończy swoją pracę nasz organista, Pan Antoni. Serdecznie mu dziękujemy za roczną posługę, za życzliwość i wielką troskę o naszą modlitwę poprzez śpiew liturgiczny.
Za tydzień będzie przedstawiony nowy organista.

3. W tym tygodniu przypada I Piątek miesiąca. Rano wyjazd do chorych, a po południu od godz. 16 do 18 możliwość Spowiedzi św.

4. W przyszłą niedzielę 7 lipca przypada 12. rocznica Konsekracji naszego kościoła. Z tej okazji w naszym kościele odbędzie się Wieczysta Adoracja. Będzie ona trwała od godz. 7:00 do 15:00 (zakończenie Koronką do Bożego Miłosierdzia). Na czas odprawianych Mszy św. Najświętszy Sakrament będzie przechowywany w Tabernakulum.

5. Składamy serdeczne podziękowania Parafianom z ul. Janowickiej od kościoła po prawej stronie do P. Słowików oraz z ul. Korczaka za ofiarę złożoną na sprzątanie kościoła. W tym tygodniu prosimy Parafian z ul. Janowickiej od lasu do Pana Kudra i z ul. Łąkowej i Pisarzowickiej.

6. Zachęcam do czytania katolickiej prasy, polecam szczególnie „Gościa Niedzielnego”, w którym m.in. historia 100-letniego proboszcza z Włoch, ojca 7-ga dzieci, w tym 4 synów kapłanów.

7. W przyszłą sobotę odbędą się II Sianokosy Janowickie. Początek o godz. 15 na terenach rekreacyjnych.(szczegóły w gablotce)

8. W przyszłą niedzielę przy kościele w Kaniowie kolejna Akcja Honorowego Krwiodawstwa.

9. Przyjmijmy na ten miesiąc lipiec Boże Błogosławieństwo, życzę wszystkim udanego i szczęśliwego wypoczynku wakacyjnego.
Copyright © 2013 - 2019 Wszystkie prawa zastrzeżone parafia-janowice.pl