XXII NIEDZIELA ZWYKŁA

3 września (wtorek) – św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła
5 września (czwartek) – św. matki Teresy z Kalkuty
7 września (sobota) – św. Melchiora Grodzieckiego, kapłana i męczennika

1. Składam serdeczne podziękowania wszystkim Parafianom i Gościom za współpracę i zaangażowanie w czasie ostatniego odpustu parafialnego z okazji święta Matki Bożej Częstochowskiej.

2. Dzisiaj przypada 80. rocznica wybuchu II wojny światowej, modlitwą otaczamy wszystkich, którzy oddali życie za Ojczyznę i prosimy o pokój dla Polski i świata. Na polecenie Sekretariatu Prezydenta RP dzisiaj o godz. 14 będą włączone w kościołach dzwony dla uczczenia tej rocznicy.

3. Jutro o godz. 8.00 Msza św. na rozpoczęcie nowego Roku Szkolnego dla dzieci, młodzieży, nauczycieli i rodziców. Pamiętajmy o rozpoczęciu nowego roku z Chrystusem, najlepszym Nauczycielem, od Spowiedzi i Komunii św. zwłaszcza w I Piątek miesiąca. (Spowiedź od godz. 16 do 18).
Od dziś dzieci będą mogły nabyć nowe indeksy i wklejać obrazki z niedziel i świąt (w zakrystii, cena 2 zł).

4. Od jutra można zgłaszać intencje mszalne na Msze św. w roku 2020 do czerwca włącznie, II połowa roku będzie ogłoszona za miesiąc.

5. W tym tygodniu przypada I Piątek, rano wyjazd do chorych, po południu od godz. 16 do 18 Spowiedź św.

6. Trwają nadal zapisy (do 15 września) na 1-dniową pielgrzymkę autokarową do Koszyc (plakat w gablotce).

7. Składamy serdeczne podziękowania Parafianom z ul. Pszczelarskiej od P. Czernickiego do Pani Duńskiej za ofiarę złożoną na sprzątanie kościoła. W tym tygodniu prosimy Parafian z ul. Pszczelarskiej od P. Pokładników do P. Coglów.

Ogłoszenia społeczne:
8. Wójt Gminy Bestwina zaprasza na Dożynki Gminne, które odbędą się 8 września w Kaniowie, początek tradycyjnym korowodem o 10.30. O godz. 12 odprawiona zostanie Msza św. dziękczynna na terenach rekreacyjnych, potem nastąpi część oficjalna i artystyczna. Wyjazd korowodu dożynkowego z Janowic o godz. 8.30 z parkingu koło kościoła. Szczegóły na plakacie w gablotce.

9. Skończyły się wakacje, za które Bogu dziękujemy i przyjmijmy Jego błogosławieństwo na początek roku szkolnego i katechetycznego, abyśmy umocnieni Darami Ducha Świętego mogli wkroczyć w ten nowy etap edukacji i pracy.