XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

13 września (piątek) – św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła
14 września (sobota) – Podwyższenie Krzyża Świętego
15 września (niedziela) – Matki Bożej Bolesnej

1. Nasza Gmina przeżywa dzisiaj Dożynki – Święto dziękczynienia Bogu i ludziom za tegoroczne plony. Centralne uroczystości w Kaniowie, Msza św. o godz. 12 na terenach rekreacyjnych (godz. 8.30 – wyjazd naszego Korowodu z Janowic).

2. Dziś rozpoczyna się w Kościele IX Tydzień Wychowania pod hasłem „Zamieszkać razem z Jezusem”. Codziennie w czasie Mszy św. będziemy obejmować modlitwą dzieci, młodzież i pracowników oświaty.

3. W sobotę, 14 września br. w święto Podwyższenia Krzyża Świętego, organizowana jest Ogólnopolska akcja modlitewna „Polska pod Krzyżem”. Dwa lata temu zorganizowano „Różaniec do granic”, teraz rusza kolejna akcja modlitewna, jest to odpowiedź na narastające ataki na katolików i na Kościół. Nasza Diecezja włączy się w ogólnopolską modlitwę w kilku miejscach, m.in. w Starej Wsi pod Krzyżem Jubileuszowym (godz. 18).
W naszym kościele zapraszam w tym dniu na godz. 17.45 na Różaniec – Część Bolesna, którą poprowadzi Róża Pompejańska, dodatkowo będzie umieszczony przed ołtarzem Krzyż.

4. Za tydzień do puszek przy wyjściu z kościoła można złożyć ofiary na radio „Anioł Beskidów”. Rozgłośnia poprzez modlitwę i katechezę prowadzi działalność ewangelizacyjną, informuje o wydarzeniach z życia parafii naszej diecezji. Programu można słuchać także przez internet. Radio utrzymuje się wyłącznie z ofiar, dlatego kwestę na rzecz rozgłośni polecamy ofiarności wszystkich wiernych.

5. Składamy serdeczne podziękowania Parafianom z ul. Pszczelarskiej od P. Pokładników do P. Coglów za ofiarę złożoną na sprzątanie kościoła. W tym tygodniu prosimy Parafian z ul. Pszczelarskiej od P. Czanów do P. Wełniaków.

6. Pan Jezus dał się nam dzisiaj w Słowie i Chlebie Eucharystycznym, wejdźmy z Nim w nowy tydzień naszych zajęć i pracy. W tym duchu przyjmijmy Boże Błogosławieństwo.