XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA
15 września 2019 r.

16 września (poniedziałek) – Świętych męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa
17 września (wtorek) – św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego, biskupa
18 września (środa) – św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona młodzieży polskiej
19 września (czwartek) – św. Januarego, biskupa i męczennika z Neapolu
20 września (piątek) – Świętych męczenników Andrzeja Kim Taegon, kapłana, Pawła Chong i Towarzyszy
21 września (sobota) – św. Mateusza, apostoła i ewangelisty

1. Dziś z racji Światowego Dnia Środków Społecznego Przekazu ofiarą do puszek przy wyjściu z kościoła wspieramy Radio diecezjalne Anioł Beskidów. Bóg zapłać za wsparcie tego dzieła.

2. W najbliższy wtorek w Bazylice Hałcnowskiej o godz. 19 kolejna katecheza, którą poprowadzi red. Tomasz Terlikowski.

3. W najbliższy piątek po Mszy św. wieczornej, o godz. 19 spotkanie formacyjno-katechetyczne młodzieży klas VII i VIII z naszej szkoły podstawowej oraz tej młodzieży klas I szkół średnich, która jeszcze nie była u Sakramentu Bierzmowania – obecność obowiązkowa.

4. Za dwa tygodnie, w sobotę 28 września odbędzie się XII Diecezjalna Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej. O godz. 12.30 Msza św. z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich (plakat w gablotce).

5. Pragnieniem wielu Parafian jest, aby powstała w naszej Parafii Grupa Modlitewna. Pierwsze spotkanie odbędzie w najbliższy czwartek, po Mszy św., o godz. 19 w sali pod kościołem. Spotkania modlitewno-formacyjne będą odbywać się co dwa tygodnie w I i III czwartek miesiąca po Mszy św. wieczornej. (plakat w gablotce). Dziś, po Mszach św. rozdawane są zaproszenia na to spotkanie.

6. Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie zaprasza na dwa nowe kierunki pedagogiczne: pedagogika resocjalizacyjna z socjoterapią - przygotowująca do pracy z osobami wykluczonymi społecznie oraz tanatopedagogika - kształcąca specjalistów do pracy z osobami terminalnie chorymi i ich rodzinami.

7. Zapowiedzi: Jaromin Rafał z Janowic i Gwiżdż Patrycja z Czechowic-Dziedzic.

8. Składamy serdeczne podziękowania Parafianom z ul. Pszczelarskiej od P. Czanów do P. Wełniaków za ofiarę złożoną na sprzątanie kościoła. W tym tygodniu prosimy Parafian z ul. Granicznej.

Ogłoszenia społeczne:
Wójt Gminy Bestwina składa serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do obchodów tegorocznych Dożynek Gminnych, szczególne słowa wdzięczności należą się Panu Stanisławowi Nyczowi, członkiniom Koła Gospodyń Wiejskich, na czele z Panią Krystyną Norymberczyk, Prezes, właścicielom stadnin koni z Janowic, członkom Koła Emerytów, Koła Pszczelarzy, Koła Łowieckiego „Bażant”, zespołowi Pieśni i Tańca „Bestwina”, na czele z prowadzącym uroczystość Panem Sławomirem Ślósarczykiem, pocztom sztandarowym i wszystkim uczestnikom korowodu (plakat w gablotce).

9. Na nowy tydzień przyjmijmy Boże Błogosławieństwo, szczególnie dla wszystkich solenizantów i jubilatów, którzy w tym tygodniu będą czcić swoich patronów.