XXV NIEDZIELA ZWYKŁA

27 września (piątek) – św. Wincentego à Paulo, kapłana
28 września (sobota) – św. Wacława, męczennika
29 września (niedziela) – świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała

1. Dziś rozpoczyna się w Bielsku-Białej XVIII Tydzień z Ewangelią, obejmujący liczne spotkania, nabożeństwa, koncerty. Szczegóły można znaleźć na stronie naszej diecezji: www.diecezja.bielsko.pl.

2. Już za miesiąc będziemy przeżywać uroczystości związane ze świętem zmarłych, bardzo proszę o zadbanie o nasze groby, ich otoczenie, przejścia między grobami (wyplewić trawy, chwasty – nie ma tam możliwości koszenia), osoby, które wykupiły miejsca pod przyszłe groby również proszę, aby te miejsca były uporządkowane. Proszę również o segregację odpadów: do pojemników przy bramie cmentarza wkładamy szkło i tworzywa sztuczne.

3. W zakrystii są do nabycia jednokartkowe kalendarze katolickie na rok 2020 (cena 2 zł).

4. Składamy serdeczne podziękowania Parafianom z ul. Granicznej za ofiarę złożoną na sprzątanie kościoła. W tym tygodniu prosimy Parafian z ul. Prusa i ul. Janowickiej od granicy z Bestwiną do P. Edwarda Gajdy.
Ogłoszenia społeczne:

5. W tym tygodniu zostały ustawione na parkingu przy kościele nowe pojemniki PCK na odzież używaną (odzież, obuwie, pościel, kołdry, firanki, koce, ręczniki, zabawki pluszowe itp.). Została zawarta umowa między Parafią a śląskim oddziałem PCK o nieodpłatnym udostępnieniu tego terenu, pojemniki będą opróżniane 1 raz w miesiącu. Pismo w gablotce.

6. Wójt gminy informuje, że 25 września - środa zostanie przeprowadzona zbiórka zużytego sprzętu RTV i AGD. Zużyty sprzęt należy wystawić przed nieruchomością do godz. 8 rano (Szczegóły w gablotce).

7. Serdecznie zapraszamy dzieci w wieku od 15 miesiąca życia do 4 lat na zajęcia klubiku DobEdu, które odbywają się w Gminnym Ośrodku Kultury w Bestwinie. Spotkanie organizacyjne odbędzie się 25 września o godz. 17 w tym Ośrodku (szczegóły w gablotce).

8. Na ten tydzień przyjmijmy Boże Błogosławieństwo, abyśmy jak najlepiej wykorzystali dobra i dary, które Bóg nam powierza.