XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA
13 października 2019 r.

15 października (wtorek) – św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła (Dzień Dziecka Utraconego)
16 października (środa) – św. Jadwigi Śląskiej
17 października (czwartek) – św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika
18 października (piątek) – św. Łukasza Ewangelisty, patrona Służby Zdrowia
19 października (sobota) – bł. Jerzego Popiełuszki, kapłana i męczennika
20 października (niedziela) – św. Jana Kantego

1. Dziś po raz 19. obchodzimy Dzień Papieski, pt. „Wstańcie chodźmy”. Po Mszach św. dzieci z naszej szkoły zbierają ofiarę na Fundusz Stypendialny, Bóg zapłać za wsparcie ubogiej, a uzdolnionej młodzieży.

2. W najbliższy wtorek w Bazylice Hałcnowskiej o godz. 19 katecheza prowadzona przez siostrę Annę Bałchan, pt. „Kochać to znaczy nie zawsze to samo”.

3. W czwartek po Mszy św. zapraszamy na kolejne 3. spotkanie modlitewno-formacyjne w salce pod plebanią.

4. W piątek po Mszy św. w kościele odbędzie się spotkanie katechetyczne młodzieży klasy VII i VIII i klas I szkół średnich. Został ustalony z ks. biskupem termin Sakramentu Bierzmowania w naszej parafii w przyszłym roku na 28 maja (czwartek) o godz. 17. Obecność na spotkaniu obowiązkowa z indeksami i katechizmami.

5. Kuria diecezjalna zaprasza pracowników służby zdrowia naszej diecezji na patronalne święto ku czci św. Łukasza, które odbędzie się 16 października o godz. 18.00. w kaplicy w kurii.

6. W najbliższą sobotę, 19 października odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka Nauczycieli do kościoła św. Jana w Kętach, początek Mszą św. o godz. 10. (plakat w gablotce).

7. Dziś rozpoczyna się w Bielsku-Białej 34. Tydzień Kultury Chrześcijańskiej organizowany przez KIK (plakat w gablotce)

8. Wypominki roczne i jednorazowe (listopadowe) można składać w zakrystii po Mszach św. do 5 listopada. Wypominki to jedna z wielu modlitw, poprzez które wspieramy naszych bliskich zmarłych.

9. Trwają nabożeństwa różańcowe: poniedziałek i wtorek po Mszy św. porannej, a od środy o godz. 17.45, serdecznie zapraszam.
Ogłoszenia społeczne:

10. Sołtys Janowic i rada sołecka zapraszają na zebranie wiejskie, które odbędzie się 20 października o godz. 10 w sali OSP w Janowicach. (zaproszenie w gablotce)

11. Składamy serdeczne podziękowania Parafianom z ul. Janowickiej od P. Woźniaków do kościoła i z ul. Kubika za ofiarę złożoną na sprzątanie kościoła. W tym tygodniu prosimy Parafian z ul. Janowickiej od kościoła po prawej stronie do P. Słowików i z ul. Korczaka.

12. Przyjmijmy na ten tydzień Boże błogosławieństwo, szczególni dla nauczycieli, wychowawców i pedagogów z okazji jutrzejszego święta.