XXX NIEDZIELA ZWYKŁA
27 października 2019 r.

28 października (poniedziałek) – Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza
1 listopada (piątek) – Uroczystość Wszystkich Świętych
2 listopada (sobota) – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych (Dzień Zaduszny)

1. Dziś ostatnia niedziela miesiąca października, pragniemy z głęboką wiarą zakończyć ten różańcowy miesiąc. Dzieci z rodzicami i Panią Katechetką z naszej szkoły przygotowały wystawę robionych Różańcy, rozdanie nagród we środę po Różańcu i wieczornej Mszy św.

2. W tym tygodniu w związku ze świętem 1 listopada wyjazd do chorych będzie we czwartek (31 października) od godz. 8.30.

3. W czwartek po wieczornej Mszy św. o godz. 19 kolejne spotkanie grupy modlitewnej, tym razem w kościele. Serdecznie zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy.

4. 1 listopada będziemy przeżywać Uroczystość Wszystkich Świętych, Msze św. przed południem jak w każdą niedzielę, dodatkowa Msza św. popołudniu, o godz. 14.30, a po niej, (ok. 15.15) procesja na cmentarz parafialny, modlitwy za zmarłych połączone z wypominkami, poświęcenie grobów. W tym dniu będą wystawione na Ołtarzu relikwie świętych, które posiada nasza parafia.

5. W sobotę 2 listopada w Dzień Zaduszny będą 3 Msze św. : 8.00, 16.00 i 18.15. Pamiętajmy o możliwości zyskania Odpustów: zupełnego lub częściowego od 1 do 8 listopada (Warunki: przyjęcie w tym dniu Komunii św., modlitwa za zmarłych, nawiedzenie cmentarza). Okazja do Spowiedzi św. w tygodniu przed Mszą św., a od środy przed Różańcem (17.30).

6. 3 listopada rozpoczyna się kurs dla narzeczonych w Dankowicach o godz. 15.

7. 3 listopada w niedzielę odbędzie się tradycyjna Droga Krzyżowa w Obozie koncentracyjnym w Brzezince. Początek o godz. 14.00 przy Bramie Śmierci. (Plakat w gablotce).

8. W tym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Kazimierza Zonia z ul. Janowickiej. Jego duszę polecamy Bożemu Miłosierdziu, a rodzinie składamy wyrazy współczucia.

9. W dzisiejszym Gościu niedzielnym jest film pt. „Bernadetta, cud w Lourdes” (cena 6 zł).

10. Składamy serdeczne podziękowania Parafianom z ul. Janowickiej od lasu do P. Kudra i z ul. Łąkowej i Pisarzowickiej za ofiarę złożoną na sprzątanie kościoła. W tym tygodniu prosimy Parafian z ul. Janowickiej od P. Kudra do Niklówki.

11. Na ostatnie dni października i na głębokie przeżycie w zadumie i modlitwie tych pierwszych dni listopada przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

12. Ogłoszenia społeczne:
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Bielsku-Białej poszukuje kandydatów z terenu powiatu bielskiego do pełnienia funkcji rodzin zastępczych. Wszystkich zainteresowanych zaprasza się do Starostwa w Bielsku-Białej – szczegóły w gablotce.