Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata
24 listopada 2019 r.

25 listopada (poniedziałek) – św. Katarzyny Aleksandryjskiej, dziewicy i męczennicy
30 listopada (sobota) – św. Andrzeja, apostoła

1. Dzisiaj przeżywamy ostatnią niedzielę roku liturgicznego - Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Chrystus zawsze był, jest i będzie naszym Panem i Królem. Dziś można zyskać odpust zupełny będąc na Mszy św. i przyjmując Komunię świętą.

2. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Adwent, Msze św. roratnie będą codziennie od poniedziałku do piątku, w przyszłą niedzielę będzie poświęcenie opłatków na stół wigilijny oraz świec Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom Caritas. Będzie je można nabywać już od przyszłej niedzieli przez cały Adwent.

3. W przyszłą sobotę 30 listopada zebranie lektorów i ministrantów w salce pod plebanią o godz. 8.30.

4. Zbliża się uroczystość Świętego Mikołaja, zapraszam wszystkie dzieci na spotkanie z Nim w czwartek 5 grudnia, po Mszy św. roratniej wieczorem.

5. Peregrynacja relikwii św. Melchiora Grodzieckiego w Dekanacie Wilamowickim odbędzie się w dniach 6-8 grudnia. W naszej parafii będą one w sobotę 7 grudnia między godz. 12 a 13. Szczegóły naszego nabożeństwa będą podane za tydzień. Plakat w gablotce.

6. Kończy się łagodna jesień, w związku z coraz chłodniejszymi dniami kościół będzie ogrzewany, bardzo proszę wspomóc finansowo koszty ogrzewania, ofiary proszę składać w kopertach z dopiskiem „na ogrzewanie”.

7. Składamy serdeczne podziękowania Parafianom z ul. Targanickiej do P. Wełniak i z ul. Łanowej za ofiarę złożoną na sprzątanie kościoła. W tym tygodniu prosimy Parafian z Targanic od P. Kubika i z ul. Miodowej.

8. Polecam prasę katolicką, w dzisiejszym Gościu Niedzielnym piękny dodatek: Kalendarz na nowy rok w Janem Pawłem II (cena bez zmian – 6 złotych).

Ogłoszenia społeczne:

9. Gminny Ośrodek Kultury w Bestwinie zaprasza na uroczyste otwarcie Parku Miniatur we środę 27 listopada o godz. 10 w Muzeum Regionalnym w Bestwinie.

10. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo, niech Chrystus Król umocni nasze serca, nasze rodziny, aby Królestwo Miłości było w nas.