I NIEDZIELA ADWENTU

4 grudnia (środa) – św. Barbary, dziewicy i męczennicy
6 grudnia (piątek) – św. Mikołaja, biskupa
7 grudnia (sobota) – św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła
8 grudnia (niedziela) – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny

1. Dzisiaj rozpoczynamy czas Adwentu, w którym my chrześcijanie spoglądamy na pierwsze przyjście Jezusa w tajemnicy Narodzenia, ale również w tym czasie uczymy się jak wyjść Mu na spotkanie. Zapraszam na Msze święte roratnie od poniedziałku do piątku, poniedziałek i wtorek godz. 7.15, a od środy godz. 18.15. Zapraszam wszystkich, również dzieci z lampionami (można je nabyć w zakrystii), dzieci jak co roku będą z każdej Mszy świętej roratniej naklejać specjalne obrazki o tegorocznej tematyce.

2. Dzisiaj następuje poświęcenie świec Wigilijnego Działa Pomocy Caritas i opłatków na stół wigilijny. Można je nabywać w zakrystii przez cały Adwent, ofiara przeznaczona jest na cele Caritasu naszej Diecezji i Caritasu w naszej Parafii. (świece min. 6 zł).

3. Spowiedź Adwentowa przedświąteczna będzie w naszej Parafii 20 grudnia (piątek) w godzinach dopołudniowych i popołudniu.

4. We czwartek 5 grudnia po Mszy św. roratniej ok. godz. 19 nastąpi spotkanie ze Świętym Mikołajem, rodziców proszę o zostawienie opisanych paczek i podarunków przy wejściu na chór przed godziną 19.

5. Kolejne spotkanie modlitewne odbędzie się również w czwartek w salce pod plebanią.

6. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Rano wyjazd do chorych, a popołudniu od godz. 16 do 18 okazja do Spowiedzi św.

7. W najbliższą sobotę 7 grudnia parafie naszego Dekanatu będą przyjmować relikwie św. Melchiora Grodzieckiego. W naszej Parafii będą one od godz. 12 do 13. Od godz. 11.45 rozpocznie się czuwanie modlitewne – Różaniec Fatimski, a następnie o godz. 12.15 Msza św. Serdecznie zapraszam na tę godzinę modlitwy, niech to będzie wpisane również w nasze adwentowe czuwanie.

8. W przyszłą niedzielę dzieci z klasy III będą miały poświęcone medaliki na Mszy świętej o godz. 11.

9. Składamy serdeczne podziękowania Parafianom z Targanic od P. Kubika i z ul. Miodowej za ofiarę złożoną na sprzątanie kościoła. W tym tygodniu prosimy Parafian z ul. Borowej i części ul. Kubika.

10. W związku z różnymi uroczystościami w tym tygodniu, kancelaria parafialna będzie czynna: poniedziałek i wtorek po Mszy św. porannej oraz po Mszy św. we środę ok. godz. 19.

11. W Bestwinie w szkole odbędzie się maraton charytatywny: „Tańczymy dla Antka” - 7 grudnia o godz. 12. Pieniążki ze zbiórki zostaną przekazane na kolejne zaopatrzenie ortopedyczne dla chorego chłopca, rehabilitacje, a w przyszłości na operacje. (szczegóły w gablotce).

12. Fundacja Nadzieja zaprasza na V Bieg Mikołajkowy w przyszłą niedzielę o godz. 13 w Wapienicy, ul. Zapora 100. (Plakat w gablotce).

13. Wójt Gminy Bestwina wraz z Radą Gminy zapraszają na uroczyste odsłonięcie tablicy upamiętniającej dr. nauk med. Franciszka Magę 6 grudnia o godz. 10. (Plakat w gablotce).

14. Na duchowe i głębokie przeżywanie Adwentu przyjmijmy Boże błogosławieństwo.