II NIEDZIELA ADWENTU

12 grudnia (czwartek) – Najświętszej Maryi Panny z Guadelupe
13 grudnia (piątek) – św. Łucji, dziewicy i męczennicy
14 grudnia (sobota) – św. Jana od Krzyża, kapłana, mistyka i doktora Kościoła

1. W dniu dzisiejszym obchodzimy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Dzisiaj modlitwą i ofiarą materialną wspieramy Kościół na Wschodzie. (szczegóły na plakacie).

2. Zapraszamy na roraty, od poniedziałku do piątku, dzieci z lampionami, młodzież i rodziny.

3. W zakrystii są do nabycia poświęcone opłatki i świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Caritas. W przedsionku naszego kościoła można również składać produkty żywnościowe zakupione w sklepach. Bóg zapłać za ofiary składane na cele charytatywne.

4. We wtorek w Bazylice Hałcnowskiej kolejna katecheza adwentowa o godz. 19.

5. W piątek, 13 grudnia, spotkanie Róży Pompejańskiej po Mszy św. wieczornej, o godz. 19 w salce pod plebanią.

6. Składamy serdeczne podziękowania Parafianom z ul. Borowej i części ul. Kubika za ofiarę złożoną na sprzątanie kościoła. W tym tygodniu prosimy Parafian z ul. Podlesie oraz z ul. Szkolnej. Bóg zapłać też Górnikom, którzy z okazji św. Barbary złożyli ofiarę na cele naszej Parafii i świątyni.

Ogłoszenia społeczne:
7. Zarząd Koła Gospodyń serdecznie zaprasza wszystkie członkinie na spotkanie wigilijne, które odbędzie się 12 grudnia o godz. 15 w siedzibie Koła (dawny kogutek).

8. Na drugi tydzień naszego Adwentowego czuwania i modlitwy przyjmijmy Boże błogosławieństwo.