III NIEDZIELA ADWENTU
15 grudnia 2019 r.

1. Dzisiaj III Niedziela Adwentu, zwana Gaudete – Radujcie się, Pan jest już blisko ! Jest to ostatni pełny tydzień Adwentu, zapraszamy na roraty, od poniedziałku do piątku. W zakrystii są do nabycia poświęcone opłatki i świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Caritas.

2. W czwartek, 19 grudnia kolejne spotkanie grupy modlitewnej o godz. 19 w salce pod plebanią. Serdecznie zapraszam wszystkich chętnych !

3. Najbliższy piątek 20 grudnia będzie dniem pojednania z Bogiem i bliźnimi – Spowiedź święta: przed południem w godzinach 8.00 – 9.30 i popołudniu od godz. 15 do 18, będzie spowiadało kilku kapłanów. Postarajmy się, aby każdy z nas był na święta w stanie łaski uświęcającej.

4. Pasterkę będziemy odprawiać 24 grudnia (wtorek) o godz. 23.30, wcześniej będą krótkie Nieszpory.

5. Pragnę poinformować, że 1 stycznia 2020 ks. kan. Eugeniusz Stopka, nasz pierwszy Proboszcz będzie obchodził 80. urodziny. Z tej okazji został zaproszony do odprawienia sumy odpustowej 1 maja. Pamiętajmy o nim w modlitwach.

6. Bóg zapłać wszystkim za ofiarę złożoną na ogrzewanie kościoła, do tej pory uczyniło to 109 rodzin i osób indywidualnych.

7. Została już ustalona kolęda – wizyta duszpasterska. Rozpocznie się w sobotę 28 grudnia i potrwa do 10 stycznia (piątek). W przyszłą niedzielę odczytam cały plan kolędy. Jest on również w gablotce i na stronie internetowej.

8. Składamy serdeczne podziękowania Parafianom z ul. Podlesie oraz z ul. Szkolnej za ofiarę złożoną na sprzątanie kościoła. W tym tygodniu prosimy Parafian z ul. Pszczelarskiej od P. Czernickich do Pani Duńskiej.
Ogłoszenia społeczne:

9. Koło Gospodyń Wiejskich zaprasza w niedzielę 22 grudnia na świąteczny kiermasz ciast (na placu kościelnym) po Mszach św. Część dochodu zostanie przeznaczona na cele charytatywne naszej parafii.

10. Na ten przedostatni tydzień Adwentu przyjmijmy Boże błogosławieństwo, niech radość i nadzieja dzisiejszej niedzieli towarzyszy nam w tych dniach.