IV NIEDZIELA ADWENTU

27 grudnia (piątek) – św. Jana Apostoła i Ewangelisty
28 grudnia (sobota) – Świętych Młodzianków, męczenników
29 grudnia (niedziela) – Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa

1. Przeżywamy dzisiaj IV i ostatnią niedzielę Adwentu, otwieramy nasze serca i umysły, aby mógł się w nich narodzić nasz Pan i Zbawiciel.
Jutro i we wtorek ostatnie Msze św. roratnie.
W zakrystii są jeszcze do nabycia poświęcone opłatki i świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Caritas.

2. We wtorek 24 grudnia przypada Wigilia Uroczystości Narodzenia Pańskiego. Msza św. rano o godz. 8.00, serdecznie zapraszam, jest to ostatnia adwentowa Msza św. w tym roku. Zachęcam do zachowania tradycyjnego postu od pokarmów mięsnych w tym dniu do wieczerzy wigilijnej.
Po porannej Mszy św. ok. godz. 9.00 szafarz Eucharystii uda się do chorych, których zgłaszamy (do tej pory zgłosiło się 5 rodzin).

3. Spowiedź św. będzie w poniedziałek i wtorek pół godziny przed porannymi Mszami św.

4. Uroczysta Pasterka o godz. 23.30, a o godz. 23.10 odśpiewamy adwentowe nieszpory.

5. We środę 25 grudnia przypada Uroczystość Narodzenia Pańskiego. W tym dniu kończy się Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy podjęli ją 25 marca.

6. Msze św. w I i II dzień Świąt tak jak zawsze w porządku niedzielnym.
W piątek z okazji św. Jana Apostoła przypada poświęcenie wina. W tym dniu nie ma postu od pokarmów mięsnych (Oktawa Bożego Narodzenia).

7. W sobotę 28 grudnia rozpoczyna się kolęda – wizyta duszpasterska. W sobotę od godz. 8.30 – ul. Górska (od Bestwiny) i drugi kapłan ul. Prusa i ul. Janowicka po prawej stronie do kościoła. 30 grudnia w poniedziałek od godz. 8.30 ul. Janowicka od Bestwiny do kościoła po lewej stronie i drugi kapłan ul. Pszczelarska od P. Czernickich. Wtorek 31 grudnia od godz. 8.30 ul. Szkolna i Podlesie, drugi kapłan ul. Łanowa i Gajowa. Pozostała część kolędy będzie podana za tydzień. Plan kolędy jet również w gablotce i na stronie internetowej.

8. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 9.00 będzie śpiewał chór Ave Maria, zaś o godz. 11 Zespół Regionalny z Bestwiny.

9. Zachęcam do nabycia świątecznej prasy katolickiej, tym razem są to numery podwójne na dwa tygodnie, cena 10 zł.

10. Bardzo bogaty jest program „Święta z telewizyjną jedynką”: w Wigilię o godz. 20 orędzie Arcybiskupa Rysia na Boże Narodzenie, a o godz. 21.30 Pasterka z Watykanu. Program TV na wszystkie dni świąteczne jest wywieszony w gablotce.

11. Składamy serdeczne podziękowania Parafianom z ul. Pszczelarskiej od P. Czernickich do Pani Duńskiej za ofiarę złożoną na sprzątanie kościoła. W tym tygodniu prosimy Parafian z ul. Pszczelarskiej od P. Pokładników do P. Coglów.

12. Na ten bardzo bogaty w święta i uroczystości tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.