ŚWIĘTO ŚWIĘTEJ RODZINY: JEZUSA, MARYI I JÓZEFA
29 grudnia 2019 r.

31 grudnia (wtorek) – św. Sylwestra I, papieża
1 stycznia (środa) – Świętej Bożej Rodzicielki Maryi
2 stycznia (czwartek) – świętych Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła
3 stycznia (piątek) – Najświętszego Imienia Jezus

1. Dzisiaj uroczystość Świętej Rodziny z Nazaretu. Polecamy w modlitwie wszystkie rodziny i małżeństwa.

2. We wtorek przypada ostatni dzień starego roku. Zapraszamy wiernych na uroczystą Mszę św. dziękczynną o godz. 16. Odśpiewamy „Ciebie Boże wysławiamy”, dziękując Opatrzności Bożej za wszystkie otrzymane dary i łaski, a także przepraszając za popełnione winy.

3. W tym tygodniu przypada I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca. W piątek rano wyjazd do chorych, a od godz. 17. możliwość Spowiedzi św.

4. Trwa okres kolędy duszpasterskiej. W tym tygodniu odwiedzimy następujące rodziny:
- 30.XII – poniedziałek od 8.30 - ul. Pszczelarska od P. Czernickich i ul. Famułkowa oraz ul. Janowicka od Bestwiny po lewej stronie do kościoła
- 31.XII – wtorek, św. Sylwestra od 8.30 - ul. Szkolna i ul. Podlesie oraz ul. Łanowa i ul. Gajowa
- 2.I. – czwartek od 13.00 - ul. Pisarzowicka oraz ul. Targanicka (od góry)
- 3.I. – piątek od 13.00 - ul. Łąkowa oraz ul. Korczaka od ul. Janowickiej
- 4.I. – sobota od 8.30 - ul. Janowicka po lewej stronie od P. Tomasza Stanclik do Niklówki oraz ul. Janowicka po prawej stronie od P. Króliczek do Niklówki.
Pełny plan kolędy dostępny jest w gablotce oraz na stronie internetowej.

5. Składamy serdeczne podziękowania Parafianom z ul. ul. Pszczelarskiej od P. Pokładników do P. Coglów za ofiarę złożoną na sprzątanie kościoła. W tym tygodniu prosimy Parafian z ul. Pszczelarskiej od P. Czanów do P. Wełniaków.

6. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo na te ostatnie dni starego roku, abyśmy wzorem Świętej Rodziny wzajemnie się wspomagali w drodze do świętości.