NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO

13 stycznia (poniedziałek) – św. Hilarego, opata i doktora Kościoła
15 stycznia (środa) – św. Pawła, pustelnika
17 stycznia (piątek) – św. Antoniego, opata, Dzień Judaizmu

1. W dzisiejsze święto kończy się liturgiczny okres Bożego Narodzenia, nad Jordanem Pan Jezus przyjmuje chrzest pokuty. Pamiętajmy w dzisiejszych modlitwach o tym, że my również jesteśmy przyjęci do grona dzieci Bożych. Obejmijmy dzisiaj modlitwą naszych rodziców i chrzestnych.

2. W imieniu nas kapłanów oraz służby liturgicznej składam serdeczne podziękowanie wszystkim Parafianom i rodzinom za serdeczne przyjęcie w czasie kolędy – wizyty duszpasterskiej (za wspólną modlitwę i poczęstunek). Bóg zapłać za ofiary złożone przy tej okazji, które zgodnie z decyzją Biskupa są przeznaczane na cele Diecezji i Parafii.
Msza św. w Waszej intencji będzie odprawiona w niedzielę 2 lutego o godz. 11.00.

3. W najbliższy czwartek odbędzie się spotkanie modlitewne w salce pod plebanią, o godz. 19. Serdecznie zapraszam wszystkie osoby, które chciałyby dołączyć swoje intencje do wspólnej modlitwy.

4. W tym tygodniu zmarł nasz Parafianin, śp. Mirosław Grygiel, którego pogrzeb odbył się w sobotę. Jego duszę polecamy Bożemu miłosierdziu, a rodzinie składamy wyrazy współczucia.

5. Składamy serdeczne podziękowania Parafianom z ul. Granicznej za ofiarę złożoną na sprzątanie kościoła. W tym tygodniu prosimy Parafian z ul. Janowickiej od granicy z Bestwiną do P. Gajdy oraz z ul. Prusa.

6. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo na ten tydzień, szczególnie dla dzieci, młodzieży i nauczycieli, którzy rozpoczynają ferie zimowe, aby były bezpieczne i szczęśliwe.