4. NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
22 marca 2020 r.

25 marca (środa) – Uroczystość Zwiastowania Pańskiego

1. Dzisiaj przypada 4. Niedziela Wielkiego Postu. Ewangeliczna scena uzdrowienia niewidomego przypomina, że Chrystus chce, abyśmy oglądali świat stworzony przez Boga oczami oraz naszym sercem, Bóg jest Światłością oświecającą nasze życie.

2. Zgodnie z zarządzeniem Biskupa Ordynariusza dalej zachowujemy wszystkie przepisy dotyczące epidemii:
- Msze św. w tygodniu i w niedziele odprawiamy w dotychczasowych godzinach, bez udziału Służby Liturgicznej i organistów, z udziałem rodziny, która zamówiła daną intencję, Biskup udziela dyspensy od udziału w niedzielnej Mszy św. do Wielkanocy;
- odwołane są nabożeństwa wielkopostne: Droga Krzyżowa i Gorzkie Żale;
- możliwość spowiedzi indywidualnej dla każdego 20 minut przed Mszą św., nie odkładamy Spowiedzi na ostatnie dni Wielkiego Postu, aby nie powstały kolejki i skupiska wiernych;
- zachęca się do udziału we Mszy św. radiowej i telewizyjnej: codziennie rano w TVP 1 o godz. 7 jest transmitowana Msza św. z kazaniem z Krakowa-Łagiewnik. Biorąc w niej udział w domu przyjmujmy duchowo Komunię Świętą. Jest także transmisja internetowa Mszy św. niedzielnej z Bazyliki w Hałcnowie o godz. 9.15;
- zaleca się, by ograniczyć do minimum wizyty w Kancelarii Parafialnej. W razie pilnej potrzeby prosi się o kontakt telefoniczny z Parafią.

3. Od tego tygodnia wstrzymany jest kolportaż do parafii Gościa Niedzielnego i innej prasy katolickiej. Gościa Niedzielnego możemy nabyć w kioskach i na stacjach benzynowych oraz przeczytać na stronie internetowej e.gosc.pl, a także można go wydrukować dla osób starszych (szczegóły w gablotce i na stronie internetowej Parafii).

4. 25 marca w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego rozpoczyna się Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego. Ponieważ nie zbieramy się w tych dniach w kościele, serdecznie zachęcam do podjęcia duchowej adopcji indywidualnie w domach.

5. W piątek 20 marca stanął na naszym cmentarzu nowy krzyż metalowy (chromowany). Jest to dar naszego Parafianina, który prosi o niepodawanie nazwiska. Składamy mu serdeczne podziękowania, a także wszystkim współwykonawcom. Krzyż poświęcimy w późniejszym czasie.

6. W tym tygodniu odbyły się pogrzeby: Śp. Emil Gajda (z Wilamowic) – we wtorek 17 marca oraz Kazimierz Stanclik z Janowic, pogrzeb 20 marca. Ich dusze polecamy Bożemu miłosierdziu, a rodzinom składamy wyrazy współczucia.

7. Do Wielkanocy zawieszamy składanie ofiary na sprzątanie kościoła, aby uniknąć ryzyka sąsiedzkich kontaktów.

8. Na ten czas modlitwy, wyciszenia, pracy nad sobą przyjmijmy Boże Błogosławieństwo. Święci patronowie od spraw chorób i zarazy niech orędują za nami, budujmy nadzieję, że po ustaniu epidemii wszyscy wrócimy do normalnego życia eucharystycznego w naszych kościołach.
Jako Proboszcz jestem z Wami, łączę się z Wami w modlitwie i z serca wszystkim błogosławię.