2. NIEDZIELA WIELKANOCY - BOŻEGO MIŁOSIERDZIA
19 kwietnia 2020 r.

21 kwietnia (wtorek) – św. Anzelma, biskupa i doktora Kościoła
23 kwietnia (czwartek) – św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski
24 kwietnia (piątek) – św. Jerzego, męczennika
25 kwietnia (sobota) – św. Marka, ewangelisty

1. Dziś przypada Niedziela Miłosierdzia Bożego, która kończy oktawę Zmartwychwstania Pańskiego. Łączymy się dzisiaj duchowo z Sanktuarium w Krakowie-Łagiewnikach, tam gdzie przed laty św. Faustyna przeżywała spotkania z Jezusem miłosiernym. Polecam dzisiaj w rodzinach odmówić koronkę do Bożego Miłosierdzia.

2. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna obchody Tygodnia Miłosierdzia, jest to zarazem święto patronalne Caritas. Wraz z Parafianami dziękujemy naszemu Zespołowi Caritas w Janowicach za modlitwę i wszystkie akcje pomocy ludziom samotnym i chorym.

3. Bazylika w Hałcnowie zaprasza na transmisję katechezy pt. „Św. Jan Paweł II – Papież Bożego Miłosierdzia”, którą wygłosi ks. prof. Andrzej Witko w najbliższy wtorek 21 kwietnia 2020 r. o godz. 19.00. Także dzięki transmisji będzie można uczestniczyć w pierwszym tegorocznym Hałcnowskim Czuwaniu, które odbędzie się piątek 24 kwietnia, początek o godz. 17.30. Katecheza i Czuwanie odbywa się bez fizycznego udziału wiernych.

4. W tym tygodniu zmarła nasza Parafianka, śp. Konstancja Kasperek z ul. Janowickiej. Pogrzeb odbył się we środę. Jej duszę polecamy Bożemu Miłosierdziu, a rodzinie składamy wyrazy współczucia.

5. Składam serdeczne podziękowanie za liczne ofiary pieniężne, które są przekazywane na konto bankowe parafii, jest to wyrazem waszej troski i zrozumienia w tych czasach izolacji.

6. W związku ze znoszeniem przez rząd niektórych restrykcji, patrząc na metraż naszego kościoła w Janowicach, uważam, że mogę podać o możliwości uczestniczenia we Mszy św. i nabożeństwach od najbliższego poniedziałku 33 osób. W tygodniu więc nie będzie problemu, natomiast odnośnie niedziel i świąt będę chciał to jeszcze przemyśleć z Radą Parafialną.

7. Na ten tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo, pamiętajmy, że Pan Bóg nie stworzył smutku i niepewności, przeżywamy dramat ludzi zakażonych, umierających, osamotnionych, tracących pracę, niepewnych jutra. Jako wierni, jak owce, jesteśmy odizolowani od pasterzy, lekarstwem na strach i przygnębienie jest zaufanie Bogu, w jego ręku są nasze losy. Cokolwiek by się nie stało, nie zapominajmy o tym szczególnie w tym tygodniu: „Jezu, ufam Tobie”.
Wszystkim solenizantom tego tygodnia, noszącym piękne imiona św. Wojciecha, św. Jerzego i św. Marka składam serdeczne życzenia z pamięcią w modlitwie.

Ks. Proboszcz Józef