3. NIEDZIELA WIELKANOCY
26 kwietnia 2020 r.

29 kwietnia (środa) – św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy
1 maja (piątek) – św. Józefa Robotnika
2 maja (sobota) – św. Atanazego, św. Zygmunta
3 maja (niedziela) – Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski,

1. Dziś przeżywamy Niedzielę Biblijną (Narodowe Czytanie Pisma Świętego), dzień ten i następne dni ma nam przypominać potrzebę czytania i rozważania Bożego Słowa. Tym bardziej teraz w okresie izolacji mamy okazję, aby wspólnie w rodzinie czytać Boże Słowo. Dzisiaj o godz. 15.30 z Bazyliki w Hałcnowie odbędzie się transmisja czytania Słowa Bożego m.in. przez Biskupa Romana i władze miejskie.

2. Jest już możliwość Spowiedzi św.: pół godzimy przed każdą Mszą świętą z zachowaniem środków ostrożności.
Zgodnie z zarządzeniem władz państwowych, biorąc pod uwagę metraż naszego kościoła (również z chórem), w naszym kościele może przebywać łącznie 35 osób. Do kościoła przychodzimy z zasłoniętym nosem i ustami oraz zajmujemy miejsca do tego wyznaczone.
Wiernych, którzy nie będą mogli uczestniczyć osobiście we Mszach świętych zapraszam do transmisji internetowych.

3. W piątek 1 maja przeżywać będziemy odpust parafialny ku czci św. Józefa Robotnika, Msze święte jak w każdą niedzielę, nie będzie procesji. Jeżeli na to pozwolą warunki uroczysty odpust odprawimy w ostatnią niedzielę sierpnia ku czci Matki Bożej Częstochowskiej.

4. W piątek rozpoczynają się nabożeństwa majowe, litania będzie odmawiana po każdej Mszy świętej w tygodniu, a w niedzielę po Mszy świętej o godz. 9.00.

5. W tym tygodniu przypada I Piątek miesiąca, ponieważ nie ma jeszcze wyjazdu do chorych bardzo proszę rodziny i opiekunów, aby pomogły starszym i chorym przyjmować Komunię Świętą w sposób duchowy.

6. Na maila parafialnego można przesyłać intencje do św. Józefa, które są odczytywane w każdą środę na Mszy świętej wieczornej.

7. W sobotę 2 maja przypada Dzień Flagi RP, pamiętajmy o wywieszeniu flagi w naszych domach.

8. Polecam tygodniki katolickie, na chwilę obecną został wstrzymany kolportaż tygodnika Źródło”, czytelnikom polecam w zamian „Gościa Niedzielnego”.

9. Wczoraj rano zmarł nasz Parafianin Śp. Czesław Łokaj z ul. Kubika, termin pogrzebu będzie podany w poniedziałek (prawdopodobnie środa popołudniu).

10. W związku z panującą suszą proszę wszystkich o szczególną modlitwę o deszcz, aby nam nie zabrakło chleba powszedniego. Jednocześnie pamiętajmy, aby w żadnym wypadku nie marnować żywności i wody. Wzór modlitwy w tej intencji możecie pobrać ze strony parafialnej.

11. Chciałem podziękować wszystkim wiernym z naszej parafii i spoza za ofiary złożone na pokrycie kosztów funkcjonowania parafii (w sumie 93 przelewy bankowe i wpłaty osobiste). Dziękując za te ofiary zapewniam o pamięci modlitewnej za wszystkich dobroczyńców, szczególnie prosząc dla Was o dar zdrowia i pokoju przez wstawiennictwo św. Józefa naszego Patrona, którego będziemy czcić w tym tygodniu.

12. Na ten ostatni tydzień kwietnia przyjmijmy Boże błogosławieństwo, szczególnej opieki naszego patrona św. Józefa Robotnika.

Ks. Proboszcz Józef