4. NIEDZIELA WIELKANOCY

6 maja (środa) – świętych Apostołów Filipa i Jakuba
7 maja (czwartek) – NMP Łaskawej
8 maja (piątek) – św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski

1. W dzisiejszą niedzielę abp Stanisław Gądecki będzie przewodniczył uroczystościom na Jasnej Górze, podczas których zawierzy naszą ojczyznę Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Matce Bożej Królowej Polski. Msza św. z Jasnej Góry będzie transmitowana o godz. 11 m.in. w ogólnopolskim paśmie TVP 3, w TVP Trwam oraz w Radiu Jasna Góra i na kanale YouTube Jasnej Góry.
My łączymy się dzisiaj duchowo z tym Świętym Miejscem na Jasnej Górze.

2. Za nami 1-majowa uroczystość odpustowa ku czci św. Józefa. W tym dniu 37 lat temu powstała nasza parafia w Janowicach. Z tej okazji, jutro w poniedziałek, Radio Diecezjalne Anioł Beskidów przedstawi reportaż o naszej parafii o godz. 10.10, 16.10 i 23.10 (do wyboru). Zachęcam do wysłuchania audycji, która przypomni historię naszej parafii i kościoła.

3. Trwają nabożeństwa majowe, codziennie po Mszy świętej.

4. Dziękuję serdecznie wszystkim ofiarodawcom za kolejne ofiary na funkcjonowanie naszej parafii w tym trudnym czasie epidemii i izolacji (wpłaty bankowe i osobiste w zakrystii). W każdą środę, jako proboszcz, polecam Was w nowennie do św. Józefa.

5. W najbliższy piątek w Katedrze św. Mikołaja o godz. 10 ks. biskup udzieli święceń diakonatu klerykom naszej diecezji.
Jednocześnie od poniedziałku przeżywamy tydzień modlitwy o powołania do służby w Kościele.
Z racji uroczystości św. Stanisława nie obowiązuje post od pokarmów mięsnych.

6. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo, szczególnie dla wszystkich solenizantów i jubilatów. Życzę dużo pokoju, trzymajmy się razem wspierając się życzliwością i dobrocią.