5. NIEDZIELA WIELKANOCY

13 maja (środa) – NMP Fatimskiej
14 maja (czwartek) – św. Macieja, apostoła
15 maja (piątek) – św. Zofii
16 maja (sobota) – św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, patrona Miasta Czechowice-Dziedzice

1. Dzisiaj 5. Niedziela Wielkanocna, dzisiaj mieliśmy przeżywać I Komunię świętą w naszej Parafii, dzieciom i rodzicom przesyłam zapewnienie o modlitwie za Was, w dalszym ciągu poprzez katechezę szkolną i domową przygotowujcie się do uroczystości, które będą prawdopodobnie we wrześniu. Zachęcam Was do udziału w nabożeństwach majowych w kościele lub w rodzinach.

2. Papież Franciszek zachęca wszystkich, aby czwartek 14 maja 2020 r. uczynić dniem modlitwy, postu i dzieł miłosierdzia w intencji powstrzymania epidemii koronawirusa.

3. 17 i 18 maja Kościół w Polsce będzie obchodzić 100-rocznicę urodzin św. Jana Pawła II. Z tej okazji za tydzień w niedzielę będzie u nas odprawiona Msza święta dziękczynna za życie i pontyfikat św. Jana Pawła II.

4. Zaplanowana na 10 maja składka do puszki na Radio Anioł Beskidów jest odwołana, jednakże redakcja gorąco zachęca i prosi o indywidualne wsparcie finansowe poprzez wpłaty na konto rozgłośni, szczegóły na stronie radia: www.aniolbeskidow.pl.

5. W związku z odwołaniem nauk przedślubnych, narzeczeni, przygotowujący się do zawarcia sakramentu małżeństwa w okresie wakacyjnym mogą skorzystać z nauk prowadzonych w formie on-line, szczegóły na stronie: nauki.rodzina.bielsko.pl, tel. 734 176 645.

6. Składam serdeczne podziękowania za kolejne wpłaty na konto parafii z przeznaczeniem na funkcjonowanie parafii w tym trudnym okresie epidemii i izolacji.

7. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo, sytuacja spowodowana pandemią wzbudziła u wielu z nas głębokie refleksje na temat sensu życia. 81 % badanych Polaków (portal Onet.pl) mówi, że największym wsparciem w przeżywaniu tego czasu jest rodzina, myślę i mam głęboką nadzieję, że ta sama skala procentowa będzie u nas w Janowicach (czy się ze mną zgadzacie ? …). Życzę i zachęcam do wspólnej majowej modlitwy.

Ks. J.W.