6. NIEDZIELA WIELKANOCY
17 maja 2020 r.

22 maja (piątek) – św. Rity z Casci, zakonnicy
24 maja (niedziela) – Wniebowstąpienie Pańskie

1. Dzisiaj przypada 6. niedziela wielkanocna, razem z całym Kościołem w tych dniach dziękujemy Bogu za życie i pontyfikat Jana Pawła II, jutro 18 maja przypada 100. rocznica jego urodzin.
Jutro w TVP 1 o godz. 18 jesteśmy wszyscy zaproszeni na koncert – widowisko muzyczne zrealizowane w Krakowie-Łagiewnikach (bez udziału publiczności) pt. „Santo Subito – Prorok naszych czasów”.
W przedsionku naszego kościoła można zobaczyć wystawę fotograficzną dwuczęściową: z jego dzieciństwa i młodości oraz z czasów jego papiestwa. Można obejrzeć w tygodniu, wystawa będzie otwarta ponad miesiąc. Pamiętajmy o zachowaniu koniecznej odległości między sobą.

2. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają Dni Modlitw o Urodzaje, które w Polsce noszą nazwę Dni Krzyżowych. Będziemy modlić się o błogosławieństwo dla rolników i sadowników.

3. Od dziś - 17 maja dopuszczalna liczba wiernych w kościele wynosi 1 osoba na 10 m2. W naszym kościele jest to 40 osób na kościele oraz 15 osób na chórze. Nadal obowiązuje noszenie maseczek przez wszystkich obecnych w kościele. Zachęcam także do Spowiedzi i Komunii świętej wielkanocnej, w tygodniu przed Mszą świętą. Wracamy również do tradycyjnego porządku ceremonii pogrzebowych, tj.: Msza święta w kościele w obecności trumny, pochówek na cmentarzu.

4. We wtorek 19 maja o godz. 19 odbędzie się katecheza Maryjna w bazylice Hałcnowskiej, dostępna w formie on-line.

5. We środę o godz. 19.30 zebranie Rady Parafialnej na plebanii.

6. W piątek, 22 maja br. przypada 25. rocznica pobytu papieża Jana Pawła II w naszej diecezji (Skoczów, Bielsko-Biała, Żywiec).

7. W tym tygodniu zmarła nasza Parafianka Śp. Wiesława Niemczyk z ul. Podlesie. Jej pogrzeb odbył się w sobotę. Duszę Śp. Wiesławy polecamy Bożemu miłosierdziu, a rodzinie składamy wyrazy współczucia.

8. Zapraszam na nabożeństwa majowe (w kościele lub on-line) codziennie po Mszy świętej.

9. Zachęcam do zakupu dzisiejszej prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym obszerne artykuły o Janie Pawle II („Niewiele brakowało, by się nie urodził”) oraz artykuł o Bestwinie.

10. Ogłoszenia społeczne: Wójt Gminy Bestwina informuje, że w dniu 19 maja br. (wtorek) zostanie przeprowadzona zbiórka zużytego sprzętu RTV i AGD od mieszkańców naszej Gminy. Odpady należy wystawić przed nieruchomość do godz. 8.00.

11. Składam serdeczne podziękowania za kolejne wpłaty na konto parafii z przeznaczeniem na funkcjonowanie parafii w tym trudnym okresie epidemii i izolacji (bankowe i osobiste w kościele).

12. Wielu z nas pamięta osobiście zarówno Kardynała Wojtyłę jak i Papieża. Jutro obchodzi 100-urodziny również Pani Irena Puchalska, która mieszka w Żyrardowie, w ręku ściska różaniec i mówi, że cieszy się, że jest rówieśnicą papieża. Kiedy dziennikarz zapytał ją co trzeba robić, by być zdrowym i tak długo żyć odpowiada: „Trzeba żyć po chrześcijańsku, modlić się, chodzić do Spowiedzi i w sumieniu sobie dobrze poukładać” (w dzisiejszym Gościu Niedzielnym). W tym duchu przyjmijmy Boże błogosławieństwo na ten tydzień.

Ks. J.W.