UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

29 maja (piątek) – św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy
30 maja (sobota) – św. Jana Sarkandra, kapłana i męczennika, św. Zdzisławy
31 maja (niedziela) – Zesłanie Ducha Świętego

1. W dzisiejszą niedzielę przypada Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Jednocześnie Kościół przygotowuje się poprzez modlitwę do Zesłania Ducha Świętego w przyszłą niedzielę.

2. Przed nami ostatni tydzień miesiąca maja. Matka Najświętsza wraz ze swoim Synem Jezusem zaprasza nas na ostatnie nabożeństwa majowe, codziennie po Mszy świętej. W tygodniu w kościele jest dużo wolnych miejsc, nie wypełniamy nawet limitu, który obowiązuje w naszym kościele.

3. Przypominam, że w naszym kościele dopuszczalna liczba wiernych na Mszy świętej wynosi 40 osób na kościele oraz 15 osób na chórze. Nadal obowiązuje noszenie maseczek przez wszystkich obecnych w kościele. Zachęcam do przyjmowania Komunii świętej na rękę (dbajmy o godne i staranne przyjęcie), wierni, którzy przyjmują do ust, przyjmują w drugiej kolejności.
Od jutra (od poniedziałku) we Mszy świętej mogą już uczestniczyć lektorzy i ministranci, tak jak wszyscy w maseczkach i z zachowaniem odpowiedniej odległości.

4. W przyszłą niedzielę przekażę następne informacje ustalone przez kurię i ministerstwo zdrowia dotyczące dalszego złagodzenia restrykcji sanitarnych.

5. Zapowiedzi: Kubik Mirella z Janowic i Kocemba Sławomir z Bielska-Białej Wapienicy.

6. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo na ten tydzień, szczególnie dla wszystkich Matek z okazji ich święta. Drogie i Kochane Mamy, dziękujemy Wam za wasz trud, poświęcenie i życzymy Bożej opieki, a na te dni szczególnie mocnego zdrowia.

Ks. J.W.