15. NIEDZIELA ZWYKŁA

13 lipca (poniedziałek) – św. Pustelników Andrzeja i Benedykta
14 lipca (wtorek) – św. Kamila zakonnika, św. Henryka Króla
15 lipca (środa) – św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła
16 lipca (czwartek) – NMP z Góry Karmel (Matki Bożej Szkaplerznej)

1. Dzisiaj 15. Niedziela Zwykła, jak zawsze w dzisiejszej liturgii wychodzi nam na spotkanie Bóg, abyśmy wyszli ze świątyni przynosząc obfite i trwałe owoce.

2. Przewodniczący Episkopatu Polski, Abp Stanisław Gądecki przesyła apel o przestrzeganie zaleceń sanitarnych w czasie wakacji: „Przypominam, aby podczas nabożeństw – oprócz celebransów – wierni i osoby posługujące zasłaniały usta i nos”. Całość apelu w gablotce.

3. Składamy serdeczne podziękowania Parafianom z ul. Pszczelarskiej od P. Pokładników do P. Coglów za ofiarę złożoną na kwiaty i sprzątanie kościoła. W tym tygodniu prosimy Parafian z ul. Pszczelarskiej od P. Czanów do P. Wełniaków.

4. Na ten tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo, dla wszystkich wypoczywających na wakacjach i tych, którzy pozostają w domach przesyłam motto: „ Z ziarenek powstają góry, z minut – lata, z kropel – morza, a z drobiazgów życie ludzkie”.