Parafia Rzymsko-Katolicka Św. Józefa Robotnika w Janowicach

Msze Święte


w dni powszednie:

poniedziałek, wtorek - 7.15

środa - piątek - 18.15

sobota (jako niedzielna) 18.15


w niedzielę i święta:

7.30, 9.00, 11.00

16. NIEDZIELA ZWYKŁA
19 lipca 2020 r.

Kalendarz liturgiczny:
20 lipca (poniedziałek) – bł. Czesława, kapłana
21 lipca (wtorek) – św. Wawrzyńca, kapłana i doktora Kościoła
22 lipca (środa) – św. Marii Magdaleny
23 lipca (czwartek) – św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy
24 lipca (piątek) – św. Kingi, dziewicy
25 lipca (sobota) – św. Jakuba, apostoła i św. Krzysztofa
26 lipca (niedziela) – św. Anny i św. Joachima, Rodziców NMP

1. Dzisiaj przypada 16. Niedziela Zwykła. Staje przed nami Chrystus, pełen łagodności, mądrości i miłosierdzia, zaprasza nas do bliskości z Nim przy ołtarzu.

2. W przyszłą sobotę i niedzielę po Mszach świętych będzie poświęcenie samochodów i wszelkich pojazdów z okazji św. Krzysztofa, patrona kierowców. Ks. Biskup Jerzy Mazur (przewodniczący Komisji Episkopatu ds. Misji) przesyła komunikat, w którym pisze:
„Pragnę wyrazić moją wielką wdzięczność wobec wszystkich Kierowców i Ofiarodawców za życzliwą i solidarną pomoc przekazaną w ubiegłym roku 2019 na środki transportu dla misjonarzy w ramach Misyjnej Akcji św. Krzysztof. Umożliwiło to realizację 91 projektów w 34 krajach świata. Zakupiono dla misjonarzy 58 samochodów, 3 busy, 1 nowoczesny ambulans medyczny, 31 motocykli, 1 quad, 155 rowerów, 1 łódź motorową, 42 wózki dla niepełnosprawnych. Ośmielam się znowu w tym roku prosić parafian i gości o dalsze wsparcie i modlitwę za misjonarzy. Tydzień św. Krzysztofa to także czas szczególnego zwrócenia uwagi na sprawę bezpiecznego poruszania się po drogach, pamiętajmy o poszanowaniu zasad bezpieczeństwa drogowego.
Z serca wszystkim błogosławię wzywając opieki Niepokalanej i św. Krzysztofa.”

3. W tym tygodniu zmarła nasza Parafianka, Śp. Krystyna Pasierbek z ul. Pszczelarskiej. Pogrzeb odbył się w sobotę. Jej duszę polecamy Bożemu miłosierdziu, a rodzinie składamy wyrazy współczucia.

4. W piątek 24 lipca odbędzie się spotkanie Róży Pompejańskiej, po Mszy świętej w kościele.

5. Składamy serdeczne podziękowania Parafianom z ul. Pszczelarskiej od P. Czanów do P. Wełniaków za ofiarę złożoną na kwiaty i sprzątanie kościoła. W tym tygodniu prosimy Parafian z ul. Granicznej.

6. Na ten tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo, szczególnie dla wszystkich solenizantów, jubilatów, którzy w tym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny i rocznice.

Ks. JW
Copyright © 2013 - 2020 Wszystkie prawa zastrzeżone parafia-janowice.pl